Manisa’da ‘Din hizmetleri Merkezi’nin temeli dualarla atıldı

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde içinde Vilayet Müftülüğünün de bulunacağı Manisa Din Hizmetleri Merkezi binasının temeli dualarla atıldı …

13.12.2021
Manisa’da ‘Din hizmetleri Merkezi’nin temeli dualarla atıldı

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde içinde Vilayet Müftülüğünün de bulunacağı Manisa Din Hizmetleri Merkezi binasının temeli dualarla atıldı.

YUNUSEMRE, MANİSA (rehberaydin.com) – Manisa‘nın Yunusemre ilçesinde içinde Vilayet Müftülüğünün de bulunacağı Manisa Din Hizmetleri Merkezi binasının temeli dualarla atıldı.

İçinde Manisa Vilayet Müftülüğünün de yer alacağı Manisa Din Hizmetleri Merkezinin temeli Yunusemre ilçesinde düzenlenen merasimle atıldı. Manisa Adalet Sarayı yanında devlet millet işbirliği ile yapılacak olan binada Manisa Vilayet Müftülüğü ve Yunusemre İlçe Müftülüğü hizmet binaları, 4-6 yaş Kur’an kursu, hafızlık takip ofisi, gençlik merkezi, muhtaçlık odaklı Kur’an kursu, aile ve dini rehberlik merkezi, diyanet manisiz merkezi, kütüphane, diyanet yayınevi, hac umre eğitim salonu, toplumsal medya stüdyosu, aşevi, tatbikat camii, konferans salonu, otopark bulunacak.

Temel atma merasimine Manisa Vali Yardımcıları Aydın Memük, Mevlüt Özmen, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hüseyin Köroğlu, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, Manisa Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Metin Öztürk, Kültür ve Turizm Vilayet Müdürü İbrahim Sudak, hayırseverler katıldı. Program Köy Hizmetleri Cami İmam Hatibi Osman Akkuş’un okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Temel atma merasiminin açılış konuşmasını yapan Manisa Vilayet Müftüsü Mustafa Soykök, 8 yıllık mazisi olan bir projeyi besmele ile hayata geçireceklerini ve bu hizmetin kentin manevi hayatına istikamet vereceğini belirterek, “Toplam kapalı alan olarak 8 bin 100 metre kadarkarelik bir alana sahip. 4 bloktan oluşacak. Uncubozköy’de mescide gereksinimimiz var. Cami gereksinimimizi da hayırseverlerimizin dayanaklarıyla gidereceğiz” dedi.

Merkezin manevi danışmanlık merkezi olarak hizmet vereceğini açıklayan Müftü Soykök, gençlik merkezinin, ve kütüphanenin de bulunacağını belirterek, Hafızlık Takip Ofisinin de yer alacağını söyledi. Müftü Soykök, hafızlık evrakı aldığı halde ulusal eğitimde öğretmen olarak çalışan, endüstride personel olarak çalışan hafızlar için merkezin bir yer olacağını lisana getirdi. Engelli vatandaşlar için yeni merkezin manisiz bir yer olacağını da kaydeden Soykök, engellilerin rahat bir biçimde merkezden faydalanabileceğini vurguladı.

Manisa’nın hayırsever bir kent olduğunu da kelamlarına ekleyen Müftü Soykök, hayırsever insanların sayesinde binanın tamamlanacağını söyledi.

Manisa Vali Yardımcısı Aydın Memük de, devlet millet işbirliğinin en hoş örneğini burada gördüklerini söyledi. Memük, kamu kurum ve kuruluşlarının bununla bir arada ayrıyeten hayırseverlerin de büyük dayanağı olduğunu belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan da, temel atma merasimine katılması beklenen fakat programı nedeniyle katılamayan Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamlarını iletti. Bircan, mevcut müftülük binasının kâfi olmadığını tabir ederek, Manisa Müftülüğü tarafından çok hoş bir külliyenin kazandırılacağını vurguladı. Vilayet Müftü Yardımcısı Ömer Kayhan tarafından yaptırılan duanın akabinde merkezin temeli protokol üyelerinin butona basılmasıyla atıldı. – MANİSA

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.