Manisa’da DEAŞ ve PKK terör örgütü şüphelileri adliyeye sevk edildi

Manisa’da terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonlar devam ediyor. MANİSA (rehberaydin.com) – Manisa’da terör örgütü mensuplarına …

23.12.2021
Manisa’da DEAŞ ve PKK terör örgütü şüphelileri adliyeye sevk edildi

Manisa’da terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonlar devam ediyor.

MANİSA (rehberaydin.com) – Manisa‘da terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonlar devam ediyor. DEAŞ ve PKK terör örgütü şüphelisi 9 şahıs gözaltına alınıp, adliyeye sevk edildi.

Manisa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü tarafından Manisa merkezli 4 vilayette eş vakitli DEAŞ terör örgütüne düzenlenen operasyonla yakalanan 8 kuşkulu ile Manisa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü ve Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı tarafından PKK/KCK terör örgütüne yönelik operasyonla yakalanan 1 kuşkulu olmak üzere toplam 9 kuşkulu adliyeye sevk edildi.

Manisa Vilayet Emniyet Müdürlüğüne bağlı takımlar tarafından DEAŞ terör örgütü içerisinde ve çatışma bölgeleri ile kontaklı olarak fkent aydın haberleriliyet gösteren şahısların yakalanmasına yönelik 17 Aralık 2021 tarihinde Manisa merkezli Hatay, İstanbul ve Aydın’da eş vakitli operasyon düzenlendi. Terör örgütü içerisinde çeşitli fkent aydın haberleriliyetler yürüttüğü belirlenen A.W.J.L., M.H.A., M.A.M.M., F.A.B.B., S.M.A.A., A.A., A.M.Z., A.T. ve D.D. olmak üzere 9 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, 8’i yakalanarak emniyete götürüldü. Operasyon kapsamında D.D.’nin ise aranmasına devam ediliyor.

MİT ile ortak operasyonla yakalandı

Ayrıyeten Manisa Vilayet Emniyet Müdürlüğü ve MİT Başkanlığı tarafından PKK/KCK terör örgütünün aksiyon fkent aydın haberleriliyetlerinin deşifresi ve engellenmesi yönelik de düzenlenen operasyonda PKK/KCKYPG/PYD terör örgütü içerisinde silahlı fkent aydın haberleriliyet yürüttüğü biçiminde bilgiler elde edilen Suriye asıllı Z.A. isimli şahıs, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde ele geçirildi.

Sıhhat denetimlerinden geçirilen 9 kuşkulu daha sonra adliyeye sevk edildi. – MANİSA

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.