Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara Sosyal Market açılışı gerçekleştirildi

Malatya Valiliği Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın yararlanabileceği Toplumsal Market …

16.12.2021
Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara Sosyal Market açılışı gerçekleştirildi

Malatya Valiliği Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın yararlanabileceği Toplumsal Market açılışı gerçekleştirildi.

MALATYA (Habermetre kadar) – Malatya Valiliği Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın yararlanabileceği Toplumsal Market açılışı gerçekleştirildi.

Hasan Varol mahallesinde yapılan açılış merasimine Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, Vilayet Ulusal eğitim Müdürü Battal Kanbay, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Rasim Bulut, Defterdar Ali Yıldırım, Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Tahir Macit, Türk Kızılay Malatya Şube Lideri Ramazan Soylu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış merasiminde Toplumsal Mağaza hakkında bilgi veren SYDV sorumlusu Çınar Aydoğmuş; “Temel hedefimiz 2019 ve 2020 yıllarında meydana gelen sarsıntılardan fazla olan eserlerin tamamının ayrıştırılarak korunmasından sonra konu bahis oldu.. Çok önemli biçimde dağıtımda deforme olacak eserleri büsbütün müdafaa altına alarak burada bir toplumsal market kurmayı planladık. Sayın valimizle bu mevzu üzerinde durarak bütün eserlerimizi ayrıştırma sistemiyle ikinci el ve birinci el olmak üzere ayırdık. İkinci el olan eserlerimizin tamamı yıkandı ütülendi ve kullanıma hazır hale getirildi. Bize tahsis edilen sıhhat ocağı atıl durumdaydı ve bağış fonundan başkanlığımıza devredilmişti. Mevcut bina yaklaşık 300 bin liralık mali bütçeyle vakıf başkanlığımız tarafından onarılarak tekrar kullanıma hazır hale getirildi. Depomuzdaki eserlerin tamamının sevkiyatı sayın valimizin ve vali yardımcımızın denetiminde getirilerek hepsinin sayımı, tasnifi ve istifi yapıldı. Eserlerin hepsi yerleştirildikten sonra barkotlama sistemiyle birlikte tüm eserler sayıma geçildi. Şuan burada 10478 adet eserimiz var” dedi.

Toplumsal Market açılışında kurdele kısmından evvel açıklama yapan Vali Aydın Baruş; “Malatya Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde fkent aydın haberleriliyete geçecek olan Toplumsal Mağaza’mızın açılışını yapıyoruz. Bu mağazayı açmamızdaki gaye gereksinim sahibi vatandaşlarımızın bilhassa giysi, ayakkabı, kırtasiye ve hijyen gereçleri noktasındaki gereksinimlerine katkıda bulunmak. Biliyorsunuz Büyükşehir Belediyemizin ve ilçe belediyelerimizin Hayır Çarşısı var. Bizlerde elimizdeki materyalleri pahalandırmak için bu türlü bir mağaza açtık. Zira çok sayıda hayırsever vatandaşımızın vakfımıza ulaştırdığı giysi ve öteki gereçler var. Bunu muhtaçlık sahibi vatandaşlarımıza sistematik bir halde ulaştırmak için bu mağaza sistemini kurduk. Burada barkod sistemi ile çalışılacak. Yani kimin ne aldığı belirli olacak. Gereksinim sahibi vatandaşlarımızın isimleri Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizle paylaşılacak. Birden fazla kuruma mürackent aydın haberlerit ederek, muhtaçlık fazlası alımlara da müsaade verilmeyecek” diye konuştu.

Kışın üşüyen kimse olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını tabir eden Vali Baruş; “Vatandaşlarımızdan gereksinimleri olanlar gerek Malatya Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gerek ilçe vakıflarına mürackent aydın haberlerit edebilirler. Buralardan doldurulacak bir formla, çocuklarıyla bir arada giysi, ayakkabı ya da muhtaçlığı olan gereçleri karşılıksız temin edebileceklerdir. Bu noktada da kışın üşüyen kimse olmaması için muhtaç durumda kimse kalmaması için elimizden gelen çabayı vereceğiz. Bu mağazanın oluşturulmasında çok önemli eforlar sarf edildi. Sarsıntıdan sonra elimizde çok sayıda giysi gereci olmuştu. Onları da tertipli bir depolama sistemiyle koruma ediyoruz. Rastgele bir biçimde ziyan olmasına müskent aydın haberleride etmiyoruz. Paletleme yoluyla bu eşyaları ambalaj altında tutuyoruz. İnşallah gereksinimi olan vatandaşlarımıza peyderpey ulaştıracağız” kelamlarını kulandı.

Açılışın akabinde Vali Baruş ve protokol üyeleri Toplumsal Mağazayı gezerek incelemelerde bulundu. R. Kıymaz

Tüm hakları gizlidir. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, görüntü ve sair dokümanların, ferdî kullanım dışında müsaade alınmadan kısmen yahut büsbütün kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması katiyetle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Yapıtları Kanunu uyarınca yasal süreç yapılacaktır.

Habermetre kadar – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.