Mahalleli, tel örgüyle kapatılan sokağın tekrar açılmasını istiyor

Samsun’da elektrik dağıtım şirketi tarafından “tapulu mülkleri olduğu” gerekçesiyle kapatılan sokağın açılmasını isteyen mahalle sakinleri, yolun …

05.12.2021
Mahalleli, tel örgüyle kapatılan sokağın tekrar açılmasını istiyor

Samsun’da elektrik dağıtım şirketi tarafından “tapulu mülkleri olduğu” gerekçesiyle kapatılan sokağın açılmasını isteyen mahalle sakinleri, yolun kapatılmasının kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

BİRİNCİADIM, SAMSUN (rehberaydin.com) – Samsun‘da elektrik dağıtım şirketi tarafından “tapulu mülkleri olduğu” gerekçesiyle kapatılan sokağın açılmasını isteyen mahalle sakinleri, yolun kapatılmasının kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

Birinciadım ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi sakinlerinin 50 yıldır konutlarına ulaşım sağladığı Timurlenk Sokak’taki yol, elektrik dağıtım şirketince “tapulu mülkleri olduğu” gerekçesiyle otopark yapılmak üzere çift istikametli olarak tel örgü çekilerek kapatıldı. Meskenlerine ve gidecekleri yerlere ulaşımın zorlaştığını belirten mahalle sakinleri mağdur olduklarını belirterek, yolun tekrar açılmasını talep ettiler.

Vatandaşlar, 50 yıldır kullandıkları yolun kapatılmasıyla birlikte gidecekleri yerlere ulaşımın zorlaştığını sav ettiler. Evvelce yürüyerek 2 dakika uzaklıktaki aralara artık orta sokaklardan 20 dakikada güç gittiklerini tabir eden mahalle sakinleri, akşam skent aydın haberleritlerinde konutlarına gelecek çocukları için telaş ettiklerini lisana getirdiler.

“50 yıllık yolumuz kapandı”

Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len yolun 50 yıldır açık olduğuna dikkat çeken mahalle sakini Safiye Akdemir, “Bu yolun açılması gerekiyor. Çocuklarımız okula geliş-gidişlerde zorluk çekiyor. Kız çocukları yol kapalı olduğu için sokak ortalarından gitmek zorunda kalıyor. 10 yıldır burada oturuyoruz. 50 yıllık yolumuz kapandı. Açılmasını istiyoruz” dedi.

“2 dakikalık yolu 15-20 dakika dolanıyoruz”

Yolun çift taraflı olarak kapanması ile gidecekleri uzaklığın bir oldukça uzadığına değinen mahalle sakini Aydın Kırbıyık, “12 yıldır bu mahallede oturuyorum. Çocukluğum da buralarda geçti. 50 yıldır bu yolu kullanıyorduk. Yetkililere sesleniyorum, rastgele bir durumda itfaiye ve ambulans hangi yoldan geçecek? Daima olarak bu yolu kullanıyorduk. Artık bakkala gitmek için 2 dakikalık yolu 15-20 dakika yürüyerek dolanıyoruz. Hemen yolun tekrardan açılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“Lambası olmayan ıssız sokaklardan geçmek zorunda kaldık”

Bilhassa öğrencilerin ve kız çocuklarının mağdur olduğunu belirten 19 yaşındaki mahalle sakini Şenol Alım, “Bu yol, ‘tapusu benim’ denilerek apansızın kapatıldı. Konutlarımıza gitmekte zorlanıyoruz. İmza toplayıp, valiliğe vereceğiz. Öğrenciyiz, akşam skent aydın haberleritlerinde stajdan dönüyoruz. Konuta gelirken yol kapandığı için art sokaklardan lamba olmayan ıssız yerlerden gelmek zorunda kalıyorum. Evvelden bu yolu kullanırken bir zahmet oluşmuyordu. Bir kere daha yol kapanmıştı, mahalleli tepki gösterince açılmıştı. Şu anda ise 3-4 gündür yol kapalı ve kullanamıyoruz” formunda konuştu.

“Yol tapulu mülkümüz”

YEDAŞ elektrik dağıtım şirketinden yapılan açıklamada ise kelam gelimi edilen yolun “tapulu mülkleri olduğuna” değinildi. Vatandaşlara daha yeterli hizmet verebilmek ve saha grubunu güçlendirebilmek ismine yeni araçlar tahsis ettiklerinden bakımın artması sebebiyle de depo alanının yetmemeye başladığını söz eden şirket, tapulu mülklerinden geçen yolu şimdiye kadar yönetim ettiklerini, araçların güvenliği için otopark gereksiniminden ötürü bu kararı almak zorunda kaldıklarını söylediler. Yol konusunun belediye ile çözülmesi gerektiğine değinen yetkililer, tahlil için belediyeye her türlü takviyesi vermeye hazır olduklarını lisana getirdiler. – SAMSUN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.