“Mahallelerimizin Fiziksel ve Sosyal Gelişimleri Çok Net Gözüküyor”

Malatya Valisi Aydın Baruş ile Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, İlçe Kaymakamı, Vilayet ve İlçe Jandarma Kumandanları ve Kurum …

13.01.2022
“Mahallelerimizin Fiziksel ve Sosyal Gelişimleri Çok Net Gözüküyor”

Malatya Valisi Aydın Baruş ile Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, İlçe Kaymakamı, Vilayet ve İlçe Jandarma Kumandanları ve Kurum Müdürleriyle birlikte Dilek Mahallesindeki yatırımları inceleyip, esnafların ve vatandaşların taleplerini dinlendiler.

Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, Dilek Mahallesinde gerçekleşen inceleme gezisi sırasında Mesut Özil Halı Saha ve Spor Kompleksi başta olmak üzere toplumsal, kültürel ve sanatsal hizmetlerin verildiği Dilek Yeşil Konak Hizmet Binası, bölgede gerçekleşen alt ve üst yapı yatırımları ile fırınlarda uygulanan ‘Emanet Ekmek’ projesi hakkında Vali Aydın Baruş ve beraberindeki heyete detaylar aktardı.

Dilek mahalle sakinleri ve esnaflarıyla tek tek görüşüp taleplerini dinleyen Vali Aydın Baruş, bölgedeki dönüşüm yatırımlarından ötürü Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar ile katkı sunan tüm kurum müdürlüklerine teşekkürlerini sundu.

Yeşilyurt’ta son yıllarda hayata geçen dev yatırımlar sayesinde mahallelerdeki fizikî ve toplumsal gelişimin çok net gözüktüğünü söz eden Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, ” Sayın Valimiz Aydın Baruş ve beraberindeki Kaymakamımız, Vilayet ve İlçe Jandarma Kumandanlarımız ve Kurum Müdürlerimizle birlikte ilçemizin kıymetli ölçüde mahallerinden olan Dilek’te ki yatırımlarımızı yerinde inceledik. Esnaflarımız ve mahalle sakinlerimizin taleplerini dinleyip, bölgede yapılması istenen hizmetler üzerine fikir alış verişinde bulunduk. Yeşilyurt Belediyesi olarak tüm bölgelerimizin eşit düzeyde gelişmesine büyük bir ayrıcalık gösteriyoruz. Verimli tarım yerleriyle birlikte güler yüzlü ve misafirperver hemşehrilerimizin huzur içerisinde yaşadığı Dilek mahallemizin de daha cazip gelmesi ve ömür standartının yükselmesi ismine son yıllarda değerli yatırımlar yaptık. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş kaidelerde sportif aktivitelerini yapmalarına takviye vermek ismine hizmete sunduğumuz Mesut Özil Halı Saha ve Spor Kompleksimiz başta olmak üzere her yaştan vatandaşımıza yönelik toplumsal, kültürel ve sanatsal hizmetlerimizi ulaştırdığımız Dilek Yeşil Konak Hizmet Binamız ile birlikte yol yenileme ve paklık hizmetlerimiz, parklarımız ve etraf düzenleme çalışmalarımızla bu bölgemizin hak ettiği yatırımları teker teker gerçeğe dönüştürdük. Fizikî ve toplumsal yatırımlarımız sonucunda Dilek Mahallemizin yapısını daha hoş bir düzeye çıkarttık, bu yıl içerisinde yapacağımız hizmetlerle de buradaki dönüşüm devam edecektir. Sayın Valimiz ve beraberindeki konuklarımıza Dilek mahallesindeki tüm yatırımlarımız hakkında detaylar aktardık. Verimli ve hoş bir inceleme ziyareti oldu, esnaflarımızın ve mahalle sakinlerimizin taleplerini yerine getirme konusunda gerekli çalışmaları çabucak başlatacağız.” formunda konuştu.

Dilek mahallesindeki inceleme ziyaretine; Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu, Vilayet Jandarma Kumandanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, Yeşilyurt İlçe Jandarma Kumandanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu, Vilayet Müftüsü Veysel Işıldar, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ebubekir Kayhan ve Dilek Mahalle Muhtarı Ali Aslan’da eşlik etti.

Bültenler – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.