Mahalle halkı ‘Tekeli Kavşağı’na çözüm istiyor

Aydın’ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi sonları içerisinde yer alan ve halk ortasında ‘Tekeli Kavşağı’ olarak anılan bölge, şoförlerin ve mahalle …

06.12.2021
Mahalle halkı ‘Tekeli Kavşağı’na çözüm istiyor

Aydın’ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi sonları içerisinde yer alan ve halk ortasında ‘Tekeli Kavşağı’ olarak anılan bölge, şoförlerin ve mahalle sakinlerinin adeta kaygılı düşü oluyor.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi sonları içerisinde yer alan ve halk ortasında ‘Tekeli Kavşağı’ olarak anılan bölge, şoförlerin ve mahalle sakinlerinin adeta endişeli düşü oluyor. Kavşak üzerinde meydana gelen kazalar ve can güvenliğinden tasa eden vatandaşlar, tedbir alınmasını istiyor.

Aydın-Denizli Karayolu üzerinde bulunan denetimsiz kavşakta, çok sayıda trafik kazasının yaşandığını söz eden mahalle sakinleri kavşağa sinyalizasyon yapılmasını istiyor. Halk ortasında İnhisarı Kavşağı olarak bilinen alanda meydana gelen trafik kazaları, hem şoförleri hem de mahalle sakinlerini huzursuz ediyor.

Mahalleyi adeta ikiye ayıran karayolunun bulunduğu kavşakta, yaya trafiğinin de ağır olduğunu ve karşıya geçmeye korktuklarını tabir eden mahalle sakinlerinden Kadriye Karabıyık; “Bu bölgede her gün trafik kazası meydana geliyor neredeyse. Kavşağın bulunduğu alandaki hafif kıvrım ve bariyerler şoförlerin görüşlerini de kısıtlıyor. Kavşaktan dönüş yapmak isteyen araçlar fazla öne çıkınca istenmeyen kazalar meydana geliyor. Esasen burası Aydın – Denizli yolu üzeri olduğu için çok sayıda araç geçişi oluyor birde kimi şoförler çok süratli araç kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde yeniden bir araç demir bariyerlere çarparak yan döndü. Daima yaralamalı kazalar oluyor. Artık bu bölgede ambulans sesine de alıştık. Burada mümkün bir facianın önüne geçilmesini ve bu kavşağa bir tahlil bulunmasını istiyoruz. En azından bu kavşağa trafik lambası ekleseler burası daha denetimli bir hale gelir” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.