Macron, Zelenski’yi mi taklit ediyor? Elysee Sarayı’nda çekilen fotoğraflar sosyal medyayı salladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yeni imajıyla toplumsal medyanın lisanına düştü. Her vakit kadro elbiseyle görmeye alışkın olduğumuz Macron …

15.03.2022
Macron, Zelenski’yi mi taklit ediyor? Elysee Sarayı’nda çekilen fotoğraflar sosyal medyayı salladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yeni imajıyla toplumsal medyanın lisanına düştü. Her vakit kadro elbiseyle görmeye alışkın olduğumuz Macron’un bu kere pantolon ve kapüşonlu bir tişört giymesi, kirli sakal bırakması dikkatlerden kaçmadı. Kamuoyunda Macron’un Rus işgaline direnen Ukrayna önderi Zelenski’yi taklit ettiği tezi güçlü bir biçimde dillendirilmeye başlandı.

Toplumsal medya Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yeni imajını konuşuyor. Fransız başkan, koyu renk, dar kesim grup elbise ve kravattan diğer bir şeyle neredeyse hiç görüntülenmemişti. Lakin Élysée Sarayı’nda çekilen son manzaralarda Macron’un kot pantolon ve kapüşonlu kıyafetleri tercih ettiği görülüyor.

ZELENSKİ’Yİ KOPYALADIĞI ARGÜMANI GÜNDEM OLDU

Macron’un resmi fotoğrafçısı tarafından yayınlanan imajlar, kısa müddette tartışmalara neden oldu. Kirli sakal bırakan Macron’un Ukrayna başkanı Zelenski‘yi kopyaladığı tezi toplumsal medyada günün konusu oldu. Pek çok kullanıcı, Macron’un Zelenski‘nin biçiminden esinlendiği tarafında Fransız önderi ti’ye alan paylaşımlarda bulundu.

KISA MÜDDETTE GLOBAL POPÜLARİTEYE SAHİP OLDU

Eski bir komedyen olan Zelenski savaşın birinci gününden itibaren yeşil tişört ve kapüşonlu ile kameraların karşısına geçti. Birçok vakit selfie görüntüler ile bildiriler veren Zelenski kısa müddette global bir popülariteye sahip oldu.

MACRON’UN GÖRÜŞMESİ Tİ’YE ALINMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda savaşı önlemek için Rusya’nın başşehri Moskova’ya giden Macron burada Putin ile görüşmüş fakat görüşmedeki masa nedeniyle ti’ye alınmıştı. Uzun bir masanın iki ucunda oturan iki önderin görüşmesi 5 skent aydın haberlerit sürmüş, New York Post gazetesi iki başkan ortasındaki arayı ‘Senin tarafında hava nasıl?’ kelamları ile alaylı bir formda okurlarına servis etmişti. İngiliz Daily Mail ise tepe haberini ‘hala ortalarında kilometre kadarler var’ başlığı ile okurlarına sunmuştu.

KORONAVİRÜS TEDBİRİ

İki önderin görüştüğü uzun masa toplumsal medyanın da gündemine oturmuş, pek çok kullanıcı diplomatik tahlilde rol sahibi olabilmek için Moskova’ya giden Macron’un eli boş döndüğü yorumunda bulunmuştu. Kelam Gelimi Edilen imgenin koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle konu bahis oldu.ğı belirtilmişti.

Emmanuel Macron, Zelenski, Ukrayna, Fransa, Rusya, Dünya, Şimdiki, Haberler

Macron’un,Lider,Zelenski ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.