Maçka Parkı’nda Doktora Saldırıya 11 Yıl Hapis

Şişli’deki Maçka Parkı’nda 11 Haziran 2020’de psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler’i cam şişe modülüyle boğazından yaraladığı gerekçesiyle …

18.11.2021
Maçka Parkı’nda Doktora Saldırıya 11 Yıl Hapis

Şişli’deki Maçka Parkı’nda 11 Haziran 2020’de psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler’i cam şişe modülüyle boğazından yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Emrah Danışman, 11 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Milliyet’ten Elif Altın’ın haberine nazaran, …

Şişli’deki Maçka Parkı’nda 11 Haziran 2020’de psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler’i cam şişe modülüyle boğazından yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Emrah Danışman, 11 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Maçka Parkı’nda Doktora Saldırıya 11 Yıl Hapis 1

Milliyet’ten Elif Altın’ın haberine nazaran, İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada olay gününü anlatan asistan hekim Dönmezler, “Yanımızdan geçerken yanımdaki arkadaşlarıma dikkatli bakınca, ‘İşine git’ dedim. Sanık da gerimden gelerek kırık şişe ile boynumu ve boğazımı yaraladı. Öldüğümü düşünerek olay yerinden ayrıldı. Esasen saldıracak birini arıyordu, gelip beni buldu. Uzun müddet tedavi gördüm. En ağır halde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

11 yıl mahpus

Maçka Parkı’nda Doktora Saldırıya 11 Yıl Hapis 2

Son savunması sorulan sanık Danışman ise, müştekiden özür dilediğini söyleyerek, “Durup dururken kimseye saldırmadım. Birinci saldırıyı ve tacizi onlar yaptı. Bana laf attılar, yanlarına gidip ne oldu diye sorduğumda bana tacizci dediler. Keşke bu türlü bir şey yaşanmasaydı. Pişmanım ve üzgünüm” dedi. Mahkeme, sanık Emrah Danışman’ı, “kasten öldürmeye teşebbüs” hatasından 11 yıl mahpus cezasına çarptırdı. Sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.