Kuşadası’nda hasta kedilere özel tedavi ünitesi

– Kuşadası’nda hasta kedilere özel tedavi ünitesi Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden protokolle devraldığı Kuşadası Evcil …

25.12.2021
Kuşadası’nda hasta kedilere özel tedavi ünitesi

Kuşadası’nda hasta kedilere özel tedavi ünitesi Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden protokolle devraldığı Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde hasta ve sahipsiz kedilerin daha sağlıklı ve inançlı bir ortamda tedavi edilebilmesi için kolları sıvadı.

KUŞADASI, AYDIN (rehberaydin.com) – – Kuşadası‘nda hasta kedilere özel tedavi ünitesi

AYDIN – Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden protokolle devraldığı Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde hasta ve sahipsiz kedilerin daha sağlıklı ve inançlı bir ortamda tedavi edilebilmesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda merkezde 110 metre kadarkare büyüklüğünde bir ‘kedi tedavi ünitesinin’ imaline başlandı.

Hayvan dostu siyasetleriyle tüm Türkiye’ye örnek olan Kuşadası Belediyesi, Kirazlı Mahallesi’nde bulunan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yıl boyunca 2 bin sahipsiz kedi ile köpeğin bakım ve sorumluluğunu üstleniyor. 2021 yılında 356 kedi ve köpeği sahiplendirerek sıcak yuvaya kavuşturan merkez, sunduğu kısırlaştırma ve tedavi hizmetiyle de kıymetli bir misyonu yerine getiriyor. 4 uzman veteriner ile 5 veteriner teknisyenin vazife yaptığı merkezde, hayvanların barındığı alanların yenilenmesinin akabinde artık de kedi tedavi ünitesinin imaline başlandı.

Hayvanseverlerin de katkısıyla yapılan 110 metre kadarkarelik tesiste tıpkı anda bakıma muhtaç ve hasta 150 kedi tedavi edilebilecek. Büsbütün kedilere özel olacak merkezde can dostların tedavileri, hastalıkları ve fizikî durumlarına nazaran veterinerler tarafından ‘bulaşıcı hastalıklar ve ağır enfeksiyonlar’, ‘travma’, ‘ortopedik rahatsızlıklar’ ve ‘yeni doğan’ olmak üzere 4 başka kısımda yapılacak. Yeri, kış aylarında can dostların soğuktan etkilenmemesi için özel bir gereçle kaplanacak olan tedavi ünitesinin duvarları da çeşitli kedi figürleriyle süslenerek çağdaş ve estetik bir görünümde olması sağlanacak.

Kedi tedavi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte daha çok hasta ve sahipsiz sokak kedisine yardım etme imkanı bulacaklarını belirten Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde misyonlu Veteriner Tabip Sami Pat, “Şu an barınağımızdaki çalışanımızla tam kapasite çalışıyoruz. Kedi tedavi ünitesinin hizmete girmesinden sonra tedavi ettiğimiz hasta ve sahipsiz kediler daha süratli iyileşecekler” dedi.

Hayvan sever Hüsniye Erbay ise “Ben sistemli olarak Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyarete geliyorum. Burada can dostlarımıza çok güzel bakıyorlar. Kuşadası Belediyesi’nin hasta ve bakıma muhtaç kediler için bu türlü bir ünite yapması bizi çok sevindirdi. Köpeklerin tedavisi için de farklı bir tesis yaparlarsa çok sevinirim” diye konuştu.

aydın haberleri / Aydın bölge haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.