Kuşadası Haber: Balıkçılar 300 kiloluk balık yakaladı

AYDIN’ın Kuşadası ilçesi açıklarında, denize açılan balıkçıların ağına yaklaşık 300 kilo ağırlığında dev ay balığı takıldı. Balıkçılar, nesli …

10.01.2021
Kuşadası Haber: Balıkçılar 300 kiloluk balık yakaladı

Kuşadası haberler, Kuşadası ilçesinde denize açılan balıkçılar normalden farklı bir balık yakaladı. Ege Denizi’nde görmeye alışık olmadığımız türden olan balık oldukça büyük olan ayı balığıydı.

Her zamanki gibi balık avlamak üzere denize açılan adalı balıkçılar, beklenmedik bir durumla karşılaştı. Ağırlığı yaklaşık 300 kilogram olan ay balığı türündeki balık ağlara takıldı. Ay balığının neslinin korunma altında olduğu aktaran balıkçılar, balığı yakaladıktan sonra tekrar denize bıraktı.

Denize Geri Bıraktılar

Ali Bey isimli balıkçı teknesi, geçtiğimiz gün 300 kilogram ağırlığındaki balığı yakaladıktan sonra neslinin korunması için denize geri bıraktı. Balıkçılar ay balığını fark ettiklerinde şaşkınlık yaşadıklarını aktarırken, daha sonra telaşla balığı ağlardan kurtarıp suya geri bıraktıklarını açıkladı. Olayı cep telefonu kamerasıyla kaydeden balıkçılar, bu konuda özen gösterilmesi gerektiğini de aktardı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.