“Kültürel Mirasın İzinde Bireysel Gelişim ve Farkındalık” projesi tanıtıldı

Hayat Uzunluğu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nün koordinatörlüğünde yürütülen “Kültürel Mirasın İzinde Ferdî Gelişim …

25.12.2021
“Kültürel Mirasın İzinde Bireysel Gelişim ve Farkındalık” projesi tanıtıldı

Hayat Uzunluğu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nün koordinatörlüğünde yürütülen “Kültürel Mirasın İzinde Ferdî Gelişim ve Farkındalık” projesinin 2’inci ulusal toplantısı Isparta’da düzenlendi.

ISPARTA (kent aydın haberleri) – Hayat Uzunluğu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nün koordinatörlüğünde yürütülen “Kültürel Mirasın İzinde Ferdi Gelişim ve Farkındalık” projesinin 2’inci ulusal toplantısı Isparta‘da düzenlendi.

Enstitü’den yapılan açıklamaya nazaran, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençliği Programları Merkezi tarafından hibe almaya hak kazanan proje kapsamında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gönen Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen toplantıya proje ortağı Akdeniz, Uşak, Süleyman Demirel ve Isparta Uygulamalı Bilimler üniversitelerinden akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Aktiflikte konuşan İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Şule Aydın, kültürel pahaların toplumların asırlarca devam eden ortak yaşantılarından doğan ve nesilden nesle aktarılan, toplumu millet haline getirerek kimliğini oluşturan maddi ve manevi kıymetler bütünü olduğunu belirtti.

Bu manada projenin çok kıymetli olduğunu vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:

“Bir milletin var olabilmesi ve kendisini ileriye taşıyabilmesi lakin bu bedellerin genç bireyler tarafından özümsenmesi, yaşatılması ve gelecek jenerasyonlara aktarılmasıyla mümkündür.

Enstitümüz kuruluşundan bu yana bize miras olan kültürümüzü ve kültürel kıymetlerimizi tanıtmak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak emeliyle çalışmalarını yürütmektedir.

Proje ortağı üniversitelerimizle birlikte yürüttüğümüz proje fkent aydın haberleriliyetleriyle gençlerimizin, değerli ve güçlü kültürümüzü severek benimsemelerine, özümüze uygun tavır ve davranış geliştirebilmelerine ve böylece kültürel transfer sürecinin devamlılığına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Konuşmaların akabinde İzmir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Anadolu Selçuklu ile Osmanlı devirlerine ilişkin koleksiyonlardan oluşturulan “Anadolu Destanı” defilesi iştirakçilerin beğenisine sulundu.

kent aydın haberleri / Halil Fidan – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.