Küçük Rabia protez el istiyor

Mehmet Şancı çiftinin 6 çocuğundan en küçüğü Rabia Şancı’nın (11) doğuştan el ve ayak parmakları yok. Zorluklara karşın hayata sarılıp, avukat …

03.01.2022
Küçük Rabia protez el istiyor

Mehmet Şancı çiftinin 6 çocuğundan en küçüğü Rabia Şancı’nın (11) doğuştan el ve ayak parmakları yok. Zorluklara karşın hayata sarılıp, avukat olma hayali kuran Rabia, hayallerine kavuşmak için protez el istiyor.

Mehmet Şancı çiftinin 6 çocuğundan en küçüğü Rabia Şancı’nın (11) doğuştan el ve ayak parmakları yok. Zorluklara karşın hayata sarılıp, avukat olma hayali kuran Rabia, hayallerine kavuşmak için protez el istiyor. Rabia Şancı, “Ellerim problemli ancak inşallah bu manisi aşarım” dedi.

Kale Mahallesi’nde yaşayan ve doğuştan el ile ayak parmakları olmayan Rabia Şancı, birçok işini yardım almadan kendisi yapabiliyor. 2 kolu ile kalem tutup yazı yazan Rabia, birebir vakitte okuma azmiyle ailesini de gururlandırıyor. Cumhuriyet Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi olan Rabia, ekseriyetle meskende vakit geçiriyor ancak asla boş durmuyor. Daima yazı yazan, fotoğraf çizen ve kitap okuyan Rabia’nın kıymetli ölçüde hayali ise üniversiteyi bitirip, avukat olmak.

Hayatının kolaylaşması için protez ele ihtiyaç işiten Rabia Şancı, “Okulda arkadaşlarım ile uygun bir formda vakit geçiriyorum. Derslerime çok çalışıyorum. Hayalim avukat olmak. İnşallah okuyup, avukatlık mesleğini elime alırım. Ellerim problemli ancak inşallah bu pürüzü aşarım. Kendim için daha yeterli protez el istiyorum” diye konuştu.’HER VAKİT ARKASINDAYIZ’Kızı Rabia’nın çok başarılı bir öğrenci olduğunu ve kendilerini gururlandırdığını söyleyen Mehmet Şancı da “Aile olarak her vakit Rabia’nın gerisindeyiz. Rabia, başarılı bir öğrenci. Bütün öğretmenler, mahalle sakinleri, arkadaşları, Rabia’dan çok mutlular. Rabia’nın geleceği için uygun umutlar bekliyoruz ve inşallah yeterli bir yere varacaktır. Rabia eğitim-öğretimine çok düşkün olduğu için daima ders çalışıyor. Rabia umarım çok sevdiği avukatlık mesleğini yapar” dedi.’MESLEĞİNE KAVUŞMASI İÇİN ELLERİ OLMALI’

Rabia için protez davetinde bulunan Kale Mahallesi’nin muhtarı Murat Aydın ise “Rabia kızımız, özel bir kız. Mahalle halkı olarak çok istediği güzel bir protez ele kavuşması için dua ediyoruz. Hayali olan avukatlık mesleğine kavuşması için Rabia’nın elleri olmalı. İnşallah devletimiz ya da hayırsever vatandaşların yardımı ile gereksinim duyulan protez el Rabia’ya verilir” diye konuştu.


aydın haberleri / Muhammed Sami Maral – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.