KTÜ ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Trabzon Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında “Kariyer Rehberliği, Mesleksel Eğilim Belirleme, Marifet …

07.12.2021
KTÜ ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Trabzon Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında “Kariyer Rehberliği, Mesleksel Eğilim Belirleme, Marifet Ölçme Bataryası Uygulaması” ile “Akademik Takviye İş Birliği Protokolü” imzalandı.

TRABZON (kent aydın haberleri) – Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Trabzon Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında “Kariyer Rehberliği, Mesleksel Eğilim Belirleme, Marifet Ölçme Bataryası Uygulaması” ile “Akademik Takviye İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen merasimde Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hızır Aktaş protokole imza attı.

Çuvalcı, üniversite olarak ülkeye katkı sağlayacak bu cins projeleri desteklediklerini söz ederek, “Her vakit ulusal eğitim topluluğunun yanındayız. Daha evvel okullarla tek tek protokol yapıyorduk fakat bu formda Ulusal Eğitim Müdürlüğüyle tek elden yaparak, bütün okulları kapsayacak halde iş birliğini imzaladık, iyi olsun.” temennilerinde bulundu.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Aktaş, KTÜ ve Trabzon Üniversitesi ile hem toplumsal hem de teknik alanda birçok işbirliği protokolleri olduğunu lisana getirdi.

Protokol kapsamında lise ve ortaokul seviyesindeki öğrencilerin, mesleksel eğitimlerinin ölçüleceğini vurgulayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Aydın da şunları kaydetti:

“İş birliği protokolümüz kapsamında öğrencilerimizin mesleksel kabiliyetlerini ölçebilen bataryanın yazılımı KTÜ’de gerçekleştirmesi planlanmaktadır.. Bu da ülkemiz, mesleksel eğitim ve geleceğimiz ismine çocuklarımızın bundan sonraki meslek hayatlarına önemli manada istikamet vereceğine inanıyoruz. İkinci protokolümüzde lise öğrencilerimizin, üniversitede akranlarıyla birlikte proje yapma, akademik işçiden faydalanma ve bu bağlamda akademik çalışanların okullardaki imkanlar ölçüsünde ders verme ve mesleksel eğitime taraf vermesini planlıyoruz.”

kent aydın haberleri / His Avunduk – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.