Konya’da 8 yaşındaki çocuk rehin alındı

Merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi, İhsaniye Caddesindeki 5 katlı bir binada rehine krizi yaşandı.Ankara’dan 3 gün evvel akrabalarını …

18.11.2021
Konya’da 8 yaşındaki çocuk rehin alındı

Merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi, İhsaniye Caddesindeki 5 katlı bir binada rehine krizi yaşandı.Ankara’dan 3 gün evvel akrabalarını ziyarete gelen, ruhsal sıkıntıları olduğu öğrenilen H.K., argümana nazaran hudut krizi sonucu üst kat komşusunun kapı…

Merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi, İhsaniye Caddesindeki 5 katlı bir binada rehine krizi yaşandı.

Ankara’dan 3 gün evvel akrabalarını ziyarete gelen, ruhsal problemleri olduğu öğrenilen H.K., teze nazaran hudut krizi sonucu üst kat komşusunun kapı zilini çaldı.

Annesi S.Ö. işte olduğu için konutta yalnız olan B.E.Ö., kapıyı açtı. Konuta giren H.K., kapıyı kilitleyip B.E.Ö.’yü rehin aldı. B.E.Ö.’nün ağlamasını ve bayanın bağırma seslerini duyan bina sakinleri durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sıhhat grubu sevk edildi. Polis, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu H.K.’yı ikna edip, kapıyı açmasını sağladı. H.K. kapıyı açar açmaz meskene giren polis, küçük çocuğu kurtardı. H.K. ise polise uzun müddet direnmesine karşın zahmetle gözaltına alındı.

H.K.’nın elinden kurtarılan B.E.Ö.’yü bir yakını sarılıp sakinleştirmeye çalıştı. H.K., sıhhat denetiminden geçirilmek üzere ambulansla Konya Kent Hastanesine götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan inceleme sürdürülüyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.