Kolombiya’da Uluslararası Otomotiv Fuarı sona erdi

Kolombiya’da, ulusal ve memleketler arası 250’den fazla firmanın iştirakiyle 8 Haziran’da başlayan “Uluslararası Otomotiv Fuarı” (AUTOPARTES …

11.06.2022
Kolombiya’da Uluslararası Otomotiv Fuarı sona erdi

Kolombiya’da, ulusal ve memleketler arası 250’den fazla firmanın iştirakiyle 8 Haziran’da başlayan “Uluslararası Otomotiv Fuarı” (AUTOPARTES) tamamlandı.

Kolombiya‘da, ulusal ve milletlerarası 250’den fazla firmanın iştirakiyle 8 Haziran’da başlayan “Uluslararası Otomotiv Fuarı” (AUTOPARTES) tamamlandı.

Ülkenin değerli ölçüde ikinci kenti Medellin’deki Plaza Mayor aktiflik alanında düzenlenen fuarda, Türk firmaları stantlarına ağır ilgi gösterildi.

Türkiye‘den 9 yerli firmanın katıldığı tertipte, Türk yatırımcılar, kent aydın haberleri muhabirine fuara ait izlenimlerini ve beklentilerini anlattı.

Özgayd Otomotiv Genel Müdürü Mustafa Selim Yavuz, birinci sefer Kolombiya‘da bir fuara katıldıklarını vurgulayarak, “Kolombiya piyasasını canlı ve hareketli gördük. Buraya eser satmak ve eser çeşitliliğinin devamını sağlamak için geldik.” tabirini kullandı.

Van Pres Oto Yedek Modül Genel Müdürü Mahmut Bozkurt, Kolombiya piyasasının kendileri için düzgün bir pazar olduğunu lisana getirerek, ileriye dönük çok daha büyük işler yapmak istediklerini söyledi.

“Hedefimiz Kolombiya ve Latin Amerika pazarında büyümek”

Emek Petrol Eserleri Genel Müdürü Simay Kurtuluş Sakca, Kolombiya’ya çok umutlu geldiklerini söyleyerek, bayi arayışı içinde olduklarını bildirdi.

“Ekonomisi son derece düzgün ve yeterli pazar”

İstanbul Klas Otomotiv’in sahibi Mehmet Ali Gil, 43 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydederek, “Türkiye otomotivde hak ettiği yeri çok bulmamasına karşın dünya ölçeğinde değerli bir üreticidir. Kolombiya’yı yaklaşık 10 yıldır tanıyorum, iktisadı son derece düzgün ve güzel bir pazardır.” diye konuştu.

“Buraya şuurlu olarak geldik, bu pazarda var olmayı düşünüyoruz. Buraya gelen ziyaretçi kitlesinden ve bize yönelik ilgiden mutluyuz.”

Fuara, Türkiye dahil Avrupalı, Amerikalı ve Asyalı yatırımcılarından oluşan 15 ülkeden çok sayıda şirket katıldı.

Güney Amerika’nın değerli fuarlarından biri olarak kabul edilen aktifliğin 20 bine yakın kişi tarafından ziyaret edildiği değerlendirildi.

kent aydın haberleri / Sinan Doğan – İktisat

Kolombiya,Pazar,Oto,Türk ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.