Koçarlı’da öğrencilere 500 adet balık ekmek dağıtıldı

Aydın Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Balık Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” aktifliği kapsamında Koçarlı’da öğrencilere …

30.12.2021
Koçarlı’da öğrencilere 500 adet balık ekmek dağıtıldı

Aydın Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Balık Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” aktifliği kapsamında Koçarlı’da öğrencilere 500 adet balık ekmek dağıtıldı.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Balık Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” aktifliği kapsamında Koçarlı‘da öğrencilere 500 adet balık ekmek dağıtıldı.

Sağlıklı kuşakların yetişmesine katkı sağlamak hedefiyle yürütülen “Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum” aktiflikleri kapsamında, Aydın Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü önderliğinde, Balıkçılık ve Su Eserleri Şube Müdürlüğü, Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Koçarlı İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Balık Ekmek Dağıtımı” aktifliğinin ikincisi Koçarlı Cumhuriyet Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Aktiflik kapsamında ortaokul öğrencilerine Su Eserleri ve Su Eserlerinin yararları sınıflarda anlatılarak çocukların su eserlerini tanımaları sağlanarak, su eserlerinin beslenmede ne kadar kıymetli olduğu anlatıldı ve “Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum” temalı magnetler dağıtıldı.

Eğitimlerden sonra Koçarlı Kaymakamı Ersin Zirveli, Aydın Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Eserleri Şube Müdürü Edip Yağan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Örnek, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Osman Arıkoğlu, İlçe Yönetim Amirleri, Okul Müdürü Turgay Arslan, Vilayet Müdürlüğü, İlçe Müdürlüğü ve okul çalışanlarının iştirakleri ile 500 adet balık ekmek, helva ve su dağıtımı yapılarak öğrenciler ile buluşturuldu. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.