Kocaeli Kağıtspor’lu judocular Türkiye Şampiyonasına damga vurdu

Judo branşında katıldığı ulusal ve memleketler arası turnuvalardan muvaffakiyetler ile dönen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un judocuları …

07.02.2022
Kocaeli Kağıtspor’lu judocular Türkiye Şampiyonasına damga vurdu

Judo branşında katıldığı ulusal ve memleketler arası turnuvalardan muvaffakiyetler ile dönen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un judocuları, 2022 yılının birinci Türkiye Şampiyonası olan Ümitler Türkiye Şampiyonasında madalyalara ambargo koydu.

SAKARYA (Bültenler) – Ümit judoculardan 14 madalya

906 SPORTMEN KATILDI

4-6 Şubat tarihleri ortasında Sakarya’da 62 vilayetten 405 bayan ve 501 erkeğin iştiraki ile Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonasında Kağıtsporlu judocular kürsüde yer aldı. Mavi Beyazlı sportmenler şampiyonayı 4 altın, 1 gümüş ve 9 bronz toplam 14 madalya kazanarak eşine az rastlanır bir muvaffakiyete imza attı.

4 ALTIN 1 GÜMÜŞ

Ümitler Türkiye Şampiyonasında gayret eden Büyükşehir Kağıtspor’lu atletlerden 44 kilogramda Şevval Erdoğmuş altın, 55 kilogramda Berkay Aydın altın, 60 kilogramda Abdulsamet Çakır altın, 73 kilogramda Hafız Davet Baydak altın madalya kazanırken+90 kilogramda Yusuf Kkent aydın haberlerin Engin gümüş madalyayı elde etti.

9 BRONZ MADALYA

60 kilogramda Hilmi Mucık bronz, 66 kilogramda Bekir Taha Seymen ve Yunus Yazgan bronz, 73 kilogramda Erman Gürgen bronz, 81 kilogramda Mehmet Pirantepe bronz, 40 kilogramda Elif Toruk bronz, 48 kilogramda Gizem Dinçer bronz, 63 kilogramda Zehranur Kaya bronz, 70 kilogramda Şilan Ok bronz madalya kazanarak kürsüde yer aldı.

Bültenler – Şimdiki

Kağıtspor, Türkiye, Sakarya, Judo, Aktüel, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.