Kırkent aydın haberlerithaneler aslına dönüşüyor

‘Kırkent aydın haberlerithaneler Aslına Dönüşüyor’ projesi kapsamında gençlik merkezlerinin organize ettiği aktiflik kapsamında, Erzurum’da …

08.02.2022
Kırkent aydın haberlerithaneler aslına dönüşüyor

‘Kırkent aydın haberlerithaneler Aslına Dönüşüyor’ projesi kapsamında gençlik merkezlerinin organize ettiği aktiflik kapsamında, Erzurum’da kahvehanede sazlı kelamlı bir gece düzenlendi.

ERZURUM (rehberaydin.com) – ‘Kırkent aydın haberlerithaneler Aslına Dönüşüyor’ projesi kapsamında gençlik merkezlerinin organize ettiği aktiflik kapsamında, Erzurum‘da kahvehanede sazlı kelamlı bir gece düzenlendi.

Erzurum‘da gençlik başkanları ve istekli gençler ‘Kırkent aydın haberlerithaneler Aslına Dönüşüyor’ projesi kapsamında ‘ Erzurum Gecesi’ isimli sazlı kelamlı bir gece organize etti. Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Kırkent aydın haberlerithaneler Aslına Dönüşüyor’ projesi kapsamında Erzurum Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezleri ‘Erzurum Gecesi’ düzenledi. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Birdal Öztürk, Gençlik Hizmetleri Müdürü Muammer Aydın, Gençlik Fkent aydın haberleriliyetleri Şube Müdürü Letif Arslan, Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz ile gençlik önderleri ve istekli gençler ‘Erzurum Gecesi’ne katıldı. Sazlı kelamlı gecede tavşan kanı çaylar eşliğinde Erzurum’un meşhur göğermiş peyniri ve közleme patatesi yenildi. Kavurga ve kestane keyfinin yapıldığı gecede sohbet edildi.

Erzurum Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Birdal Öztürk, “Bakanlığımızın ‘Kırkent aydın haberlerithaneler Aslına Dönüşüyor’ projesi kapsamında gençlik merkezlerimizin Palandöken ilçemizdeki bir kahvehanede organize ettiği ekinlikte bir ortaya geldik. ‘Erzurum Gecesi’ni doya doya yaşadık. Bize kapılarını açan kahvehane sahibi Hasan Aydın’a teşekkür ediyoruz. Geceye katılan tüm arkadaşlarımızı ve gençlik başkanlarımız ile istekli gençlerimizi kutluyorum” dedi.

‘Erzurum Gecesi’nde Gençlik Hizmetleri Müdürü Muammer Aydın da türkü seslendirdi. Hoş sesi ile büyüleyen Aydın’ı vilayet müdürü Birdal Öztürk ile geceye katılanlar alkışladı. – ERZURUM

aydın haberleri – Mahallî

Muammer Aydın, gençlik, Erzurum, Aydın, Mahallî, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.