Kılıçdaroğlu, Konya’daki doktor cinayetinde bireysel silahlanmaya dikkat çekti: Bunun bir bedeli var

Türkiye, Konya Kent Hastanesi’nde yaşanan dehşeti konuşuyor. Güvenlik vazifelisi Hacı Mehmet Akçay tarafından silahla vurulan Kardiyoloji Uzmanı …

07.07.2022
Kılıçdaroğlu, Konya’daki doktor cinayetinde bireysel silahlanmaya dikkat çekti: Bunun bir bedeli var

Türkiye, Konya Kent Hastanesi’nde yaşanan dehşeti konuşuyor. Güvenlik vazifelisi Hacı Mehmet Akçay tarafından silahla vurulan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İnfial yaratan olayın akabinde yaptığı birinci paylaşımda “Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat çalışanına ‘Giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu” diyen Kılıçdaroğlu yeni bir paylaşımda daha bulunarak ferdi silahlanma ile ilgili kritik bildiriler verdi.

Konya Kent Hastanesi’nde skent aydın haberlerit 14.00 sıralarında Kardiyoloji kısmı tabibi Ekrem Karakaya, Yunak Devlet Hastanesi’nde güvenlik vazifelisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay tarafından silahla öldürüldü. Akçay’ın, 1 ay evvel vefat eden annesinin vefatından tabip Karakaya’yı sorumlu tuttuğu için cinayeti işlediği argüman edildi. Hekimi katleden saldırgan daha sonra tıpkı silahla intrehberaydin.comr etti.

“BU ŞİDDET YA BİTECEK YA BİTECEK”

Türkiye’yi ayağa kaldıran akının akabinde yaptığı birinci paylaşımda son periyotta artan tabiplere yönelik şiddetten hükümeti sorumlu tutan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat işçisine ‘Giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” tabirini kullandı.

“İKTİDARIMIZDA BUNUN SONU HAPİSTİR”

Gündem yaratan tweet’inin birkaç skent aydın haberlerit sonrasında yeni bir paylaşım daha yapan Kılıçdaroğlu bu sefer ferdî silahlanma ile ilgili kritik bildiriler verdi. Kılıçdaroğlu, “Bugün bir tabip katledildi. Katil ruhsatlı silah taşıyordu tahminen fakat ruhsatsız silahlarda da artış devasa. Silahlananlara şunu söyleyeyim; bunun bedeli var. Kanunlar bu ülkede çalıştığında, Teksas’ta yaşamadığınızı öğrenirsiniz. Lamı cimi yok, iktidarımızda bunun sonu hapistir” dedi.

Silahla ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.