Kılıçdaroğlu: 4 aydır elektriği kesik olan ailemizi ziyaret ettik, beni duygulandıran anlar oldu

Faturasını ödemediği gerekçesiyle elektriği kesilen CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, 4 aydır meskenlerinin elektriği kesik olan bir aileye ziyaret …

24.04.2022
Kılıçdaroğlu: 4 aydır elektriği kesik olan ailemizi ziyaret ettik, beni duygulandıran anlar oldu

Faturasını ödemediği gerekçesiyle elektriği kesilen CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, 4 aydır meskenlerinin elektriği kesik olan bir aileye ziyaret edip, çıkışta yaptığı açıklamada, “4 aydır elektriği kesik olan bir ailemizi ziyaret ettik. 3 evladı var. İçeride biraz konuştuk. Beni duygulandıran, hakikaten derinden üzen anlar oldu” dedi.

Chp Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Keçiören ilçesi Karakaya Mahallesi’nde 4 aydır meskenlerinin elektriği kesik olan 3 çocuklu Demir ailesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve eşi, ziyaretin akabinde konutun annesi Güllü Demir ile kameraların karşısına geçti.

MESKEN SAHİBİNİN KELAMLARI KILIÇDAROĞLU’NUN DUYGULANDIRDI

Toplumun vicdanını ayağa kaldırmak istediğini aktaran Kılıçdaroğlu, “4 aydır elektriği kesik olan bir ailemizi ziyaret ettik. 3 evladı var. İçeride biraz konuştuk. Beni duygulandıran, nitekim derinden üzen söylemiş olduğu kelam. ‘Bugün 23 Nisan, bütün arkadaşları okula gidiyor, eğleniyor, müzikler söylüyor fakat benim oğlum ağladı, meskende. Niçin televizyonumuz yok, niçin ışığımız yok’ diye. Pahalı arkadaşlar, şayet bu milletin bir kesim vicdanı varsa, elektriği kesilen 4 milyon abonenin hangi kaidelerde yaşadığını bilmesi lazım” tabirlerini kullandı.

“BİZİM ÇOCUKLARIMIZI KARANLIKTAN ÇIKARTIP, ÇOCUKLARIMIZA IŞIK OLSUNLAR”

3 çocuk annesi Güllü Demir ise şöyle konuştu:

“Bize sabır diliyorlar. ‘Sabredin, susun’ diyorlar. Fakat biz sabredemeyiz. Benim 3 çocuğum sabırlı olmaz. Çocuğumun süt içmesi gerekiyor. Elektrikte oturması gerekiyor. Benim üzere çok arkadaş var. Ben yalnızca benim adıma değil hepsinin sesi olmak istiyorum. Hükümetin de bize el uzatmasını istiyorum. Şayet benim devletim, dışarıdan gelen Suriyeliye her şeyi yapıyorsa, benim milletime de yapması, bizlere de koşması lazım. Her şey ateş değeri hiçbir şeye el süremiyoruz. Bir yerden veriliyorsa iki yerden alınıyor. Benim hükümete tek söylemek istediğim, ellerini çocuklarımıza uzatsın. Bizim çocuklarımızı karanlıktan çıkartıp, çocuklarımıza ışık olsunlar.”

aydın haberleri / Caner Ünver – Siyaset

Çocuk,Kılıçdaroğlu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.