Karlı günlerin ardından güneş açtı… Güzel havanın tadını sahil kenarında çıkardılar

Karlı günlerin akabinde güneş açtı. KOCAELİ (rehberaydin.com) – Karlı günlerin akabinde güneş açtı… Hoş havanın tadını kıyı kenarında …

26.03.2022
Karlı günlerin ardından güneş açtı… Güzel havanın tadını sahil kenarında çıkardılar

Karlı günlerin akabinde güneş açtı.

KOCAELİ (rehberaydin.com) – Karlı günlerin akabinde güneş açtı… Hoş havanın tadını kıyı kenarında çıkardılar

KOCAELİ Kocaeli’de kar yağışının tesirini kaybetmesinin akabinde güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar kıyıya akın etti. Yürüyüş yapmak için kıyı şeridini tercih eden vatandaşlar, hoş havanın tadını çıkardı.

Kocaeli’de mart ayında şiddetli biçimde tesirini gösteren kar yağışının akabinde güneşli hava tesirli oldu. Hava sıcaklıklarının 12 derece ölçüldüğü Kocaeli’de güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar da soluğu kıyı kenarında aldı. Havanın hoş olmasından yararlanan vatandaşlar, kıyıda güneşin tadını çıkardı.

“Neredeyse 1 haftada dört mevsim yaşadık”

Bisiklet cinsine çıkarak güneşin keyfini süren Samet Yılmaz, “Kar yağınca bütün aktivitelerden uzak kalmıştık. Okula gitmek de güç oluyordu. Artık güneş açınca bisikletimle bir arada bu anın tadını çıkarmak istedim. Bu sene mart ayı garip oldu. Neredeyse 1 haftada dört mevsim yaşadık. Sonunda güneş açtı. Yakında da kısa kollu giymeye başlarız. Daha uygun olur bizim için” biçiminde konuştu.

“Ukrayna’dan bile soğuktu”

Şevket Aydın ve Ukraynalı eşi Victoria da yürüyüş yapmak için kıyısı tercih etti. Aydın, “1 ay evvel Ukrayna’dan, soğuk bir iklimden geldik. Lakin buraya gelince daha soğuk bir iklimle karşılaştık. Hava eksilerdeyken artık de bir anda yüksek sıcaklıklara ulaştı. Biz de tadını çıkarmak istedik” tabirlerini kullandı.

Victoria Aydın ise “Aynı Ukrayna iklimiyle karşılaşmıştık. Hatta burası neredeyse daha soğuktu” dedi.

aydın haberleri / Adil Özdemir – Aktüel

Hava,Güneş,Kar,Sahil,Tadını,Kocaeli ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.