Karesi satranç turnuvası sona erdi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dahilimde bu yıl 2.si düzenlenen 23 Nisan Satranç Turnuvası’nda dereye girenler ödüllendirildi …

25.04.2022
Karesi satranç turnuvası sona erdi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dahilimde bu yıl 2.si düzenlenen 23 Nisan Satranç Turnuvası’nda dereye girenler ödüllendirildi.

KARESİ, BALIKESİR (rehberaydin.com) – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dahilimde bu yıl 2.si düzenlenen 23 Nisan Satranç Turnuvası‘nda dereye girenler ödüllendirildi.

Karesi Kaymakamlığı, Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Karesi Belediyespor işbirliğiyle düzenlenen 2. Karesi 23 Nisan Satranç Turnuvası haftasonu düzenlendi. Alparslan Türkeş Spor Kompleksinde düzenlenen turnuvaya 5 kategoride 64 atlet katıldı. Turnuvanın birinci gününde Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Lideri Dinçer Orkan ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Lokman Arıcıoğlu, atletleri ziyaret ederek muvaffakiyetler diledi. Lider Orkan, turnuvaya katılan çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayarak, turnuvanın birinci atılımını yaptı.

2 gün süren ve kıyasıya uğraşların yaşandığı turnuvada 7 yaş kategorisinde Eymen Okdemir 1., Yavuz Sarı 2., Kerem Özer 3. olurken, En Uygun Bayan Kategorisinde Zeynep Öztürk kupa kazandı. 8 yaş kategorisinde ise Berrak Bekar 1., Mete Küçükçalık 2., Eymen Ömer Kavaklı 3., En Uygun Bayan kategorisinde ise Berrak Bekar mükafatını aldı. 10 yaş kategorisinde Saygın Demir Kol 1., Çağan Ege Duman 2., Mert Mustafa Dönmezoğlu 3. olurken, en düzgün bayan kategorisinde Sinem Acar kupa aldı. 12 yaş kategorisinde ise Mert Yavuz 1., Efe Aslantekin 2., Emirhan Onocak 3., en uygun Bayan kategorisinde ise Duru Aydın madalya kazandı. 14 yaş kategorisinde ise Arda Buyruk Yılmazer 1., Batın Okur 2., Efe Nazım Maraşlı 3., Nazlı Şahin ise en âlâ bayan kategorisinde kupayı kaldırdı.

Turnuva sonunda dereceye girenlere mükafatlarını Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Karesi Genlik ve Spor Müdürü Adem Özalp, Karesi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Gamze Kızılgün, Turnuva Yöneticisi Sıtkı Yalçın ve Karesi Belediyespor Yöneticisi Sibel Ağralı verdi. Turnuva sonunda iştirak sağlayan sportmenler, antrenörler ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi. – BALIKESİR

aydın haberleri / Spor

Turnuva,Spor,Karesi,2.,1.,Karesi Belediye ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.