Karabük Valisi Gürel, Eflani’yi ziyaret etti

Karabük Valisi Fuat Gürel, Eflani ilçesini ziyaret etti. KARABÜK (kent aydın haberleri) – Karabük Valisi Fuat Gürel, Eflani ilçesini ziyaret …

11.12.2021
Karabük Valisi Gürel, Eflani’yi ziyaret etti

Karabük Valisi Fuat Gürel, Eflani ilçesini ziyaret etti.

KARABÜK (kent aydın haberleri) – Karabük Valisi Fuat Gürel, Eflani ilçesini ziyaret etti.

Vali Gürel, Kaymakam Ahmet Tan, Belediye Lideri İbrahim Ertuğrul, Vilayet Özel Yönetimi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Vilayet Genel Meclis üyeleri Mesut Aydın ve Ahmet Koç ile belediyenin yatırımlarını yerinde inceledi.

Eflani Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) uyumunda yürütülen “Kırsal Kalkınma İçin Eflani’de Üretim Genele Yayılıyor” projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2020 Yılı Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde finanse edilen Kaz Yetiştiriciliği Eğitim Çiftliğini gezen Vali Gürel, Belediye Lideri Ertuğrul’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ertuğrul, projeyle kaz yetiştiriciliğinin Eflani’yi yeni gelir kapısı olmasını amaçladıklarını kaydetti.

“2020 Yılı Sanayi ve Etraf Altyapısı Mali Dayanak Programı” kapsamında BAKKA tarafından desteklen ve Belediye öz kaynaklarıyla imali sürdürülen Eflani Küçük Sanayi Sitesi Konseyimi Projesi inşkent aydın haberlerit alanında da incelemelerde bulunan Gürel, çalışmalar hakkında Ertuğrul’dan bilgi aldı.

Eflani Belediyesi tarafından imali devam eden ve çocuk oyun alanları ile piknik masalarının bulunduğu mesire alanında incelemelerde bulanan Gürel, ilçe genelinde yürütülen çalışmalarda emeği geçenleri tebrik etti.

Kıbrıs Gazisi Adil Haymana‘ya ziyaret

Vali Gürel, Kaymakam Tan ve Lider Ertuğrul ile kısa mühlet evvel oğlu Bekir Haymana’yı kaybeden Kıbrıs Gazisi Adil Haymana’ya taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde şehitler için dua edilen ziyarette Vali Gürel, Haymana ailesine taziyelerini ilettti.

Gürel, Bostancı köyüne konuk oldu

Bostancı köyünü ziyaret eden Gürel, köy konağında vatandaşlarla sohbet etti.

Bostancı köyü muhtarı Vasfi Karagözoğlu, yol sorunu başta olmak üzere köyün meseleleri hakkında Gürel’e bilgi verdi.

Muhtar Karagözoğlu ile köy sakinleri tarafından iletilen sıkıntıları tahlili için çalışmaların yapılacağını tabir eden Gürel, köy sakinleriyle sohbet etti.

kent aydın haberleri / Orhan Kuzu – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.