Karabağlar Belediye Meclisi’nin yılın birinci toplantısı gerçekleştirildi

Karabağlar Belediye Meclisi’nin 2022 yılı birinci toplantısı, ana hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirildi. KARABAĞLAR, İZMİR …

05.01.2022
Karabağlar Belediye Meclisi’nin yılın birinci toplantısı gerçekleştirildi

Karabağlar Belediye Meclisi’nin 2022 yılı birinci toplantısı, ana hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirildi.

KARABAĞLAR, İZMİR (Bültenler) – . Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu’nun yönettiği toplantıya, CHP İlçe Lideri Mehmet Türkbay,Ak Parti Lokal İdarelerden Sorumlu İlçe Lider Yardımcısı Şeyhmuz Gültekin, MHP Karabağlar İlçe Teşkilat Lideri Yasin Polat, MHP Mahallî İdarelerden Sorumlu İlçe Lider Yardımcısı Şaban Çelik, Skent aydın haberleridet Partisi’nin İlçe Lideri Eymen Ünalan, İlçe Lider Yardımcısı Mustafa Özkurt’la Mahalli Yönetimler Lideri Necati Tağaç da katıldı.

Lider Selvitopu toplantıyı açış konuşmasına, 5 yıl evvel terör hücumunda şehit olan Polis Memuru Fethi Sekin’le Mübaşir Musa Can’ı anarak başladı. 2022’nin herkese barış, huzur, kardeşlik ve bolluk getirmesini istedi.

Karabağlar Belediyesi’nin güçlü kurumsal yapısıyla kendi ayakları üzerinde durur hale geldiğini vurgulayan Lider Selvitopu, “Bu yapıyı daha da güçlendirecek ve kapsamını genişleteceğiz. Bilhassa geçen yıllarda makine parkımızı güçlendirmekle ne derece hakikat bir iş yaptığımız bugün daha yeterli anlaşılıyor. Bugünkü kur fiyatları ve oynaklığıyla, o araçları alma imkanımız yoktu” dedi.

Temeli geçen haftalarda atılan Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin programa uygun olarak ilerlediğini belirten Lider Selvitopu, “Yüzde 30’lara yaklaşan imalat gerçekleştirildi. Umarız öngördüğümüz üzere Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılından evvel bu örnek tesisi başta gençlerimiz olmak üzere tüm Karabağlar halkının hizmetine sunarız” diye konuştu.

Onay teşekkürü

Çalıkuşu Semt Merkezi’nin yakında rehberaydin.comleye çıkacağını bildiren Lider Selvitopu, bu yıl içinde Kavacık Köyü meydanını düzenlemeyi hedeflediklerini vurguladı. Pazaryerlerinin kapalı hale getirilmesi, park bakım ve tamiratları, veterinerlik hizmetlerinin kapsamının genişletilmesi üzere çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Revizyon imar planını hazırladıkları Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın mahallelerini kapsayan 106 hektarlık alana ait Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’dan birinci onayın geldiğini vurgulayan Lider Selvitopu, “Bakanlık 1/25.000’lik planları belediyemizin önerdiği biçimde onayladı. Teşekkür ediyoruz. Artık 1/5000 ve 1/1000’lik planlar da onanırsa, bölgede süratle uygulamaya geçeriz” dedi.

Toplantıda yapılan seçimde kontrol kurulu üyeliklerine Can Ersoy, Mümtaz Rodos, Zafer Levent Yıldır, Cengiz Aktaş ve Fikret Mısırlı seçildi.

Ayrıyeten Etraf Kurulu’nun ismi Etraf ve Sokak Hayvanları Kurulu olarak değiştirildi.

Bültenler – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.