Jose Sosa: “Bu turnuvaya saygı duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz”

– Jose Sosa: “Bu turnuvaya hürmet duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz” Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa, “Grubu kaçıncı …

08.12.2021
Jose Sosa: “Bu turnuvaya saygı duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz”

– Jose Sosa: “Bu turnuvaya hürmet duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz” Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa, “Grubu kaçıncı sırada bitirdiğimizden bağımsız olarak bu turnuvaya hürmet duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz” dedi.

Jose Sosa : “Bu turnuvaya hürmet duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz”

İSTANBUL – Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa, “Grubu kaçıncı sırada bitirdiğimizden bağımsız olarak bu turnuvaya hürmet duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz” dedi.

Uefa Avrupa Ligi D Kümesi 6. haftasında alanında Alman grubu Eintracht Frankfurt ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe’de Arjantinli futbolcu Jose Sosa, Ülker Stadı‘nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Turnuvaya hürmet duyduklarını gösteren bir performans ortaya koyacaklarını belirten Sosa, “Yarın konutumuzda oynayacağımız maç için heyecanlıyız. Bu turnuvaya hürmet duyduğumuzu gösteren bir performans sergilemek istiyoruz. Kümesi kaçıncı sırada bitirdiğimizden bağımsız olarak” formunda konutu.

“Şu anda ligi düşünmüyoruz”

Şu anda kümeden çıkma argümanları olmamasına karşın Avrupa’ya odaklandıklarını vurgulayan tecrübeli futbolcu, “Yarınki maç değerli bir maç. Avrupa maçı ve grubumuzu Avrupa arenasında temsil ediyoruz. Devam edemeyecek olsak da sıkıntı bir turnuva. Şu anda ligi düşünmüyoruz, bundan sonra ligi düşünmek için çok vaktimiz olacak. Bu ligde belirleyici olan son haftalar oluyor” tabirlerini kullandı.

“Şahsi başarımı düşünmüyorum”

Oynadığı her durumda ekibe katkı sağlamak istediğini lisana getiren Arjantinli oyuncu, “Aslında şahsî amaçlarınızı içinizde belirlersiniz. Benim de yapmak istediğim her gün kendimi geliştirebilmek. Önceye nazaran konum değişiklikleri oldu. Daha evvel ilerde oynarken artık orta alanda daha istikrarda oynuyorum. Şahsi başarımı düşünmüyorum oynadığım her maçta ekibime katkıda bulunabilmek ve oynadığım her konuma ahenk sağlamak istiyorum” diye konuştu.

“En az hoca kadar gençlerle konuşuyoruz”

Ekipte bulunan genç futbolculara en az hoca kadar dayanak olduklarını belirten Sosa, açıklamasını şu tabirlerle tamamladı:

“Hocamız gençlere çok talih veriyor. Kendileri oynama bahtı buluyorlar. Biz de en az teknik yönetici kadar bundan sorumluyuz. Onlarla konuşmalıyız ve idmanlarda konuşarak hırslı olmaları gerektiğini aktarmalıyız. Zira onlar bu kulübün geleceği.”

aydın haberleri / Bora Akyol – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.