Jandarmanın dedektifleri, son 1 yılda 995 olayı aydınlattı

Aydın’da jandarmanın dedektifleri olarak bilinen Jandarma Hata Araştırma Timleri (JASAT), son 1 yılda bin 60 olaya müdahale ederek 995’ini …

12.01.2022
Jandarmanın dedektifleri, son 1 yılda 995 olayı aydınlattı

Aydın’da jandarmanın dedektifleri olarak bilinen Jandarma Hata Araştırma Timleri (JASAT), son 1 yılda bin 60 olaya müdahale ederek 995’ini aydınlattı.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘da jandarmanın dedektifleri olarak bilinen Jandarma Hata Araştırma Timleri ( Jasat ), son 1 yılda bin 60 olaya müdahale ederek 995’ini aydınlattı.

Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarmanın Dedektifleri 2021 yılında, kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık, güç ve nakil kablosu hırsızlığı, mesken ve işyerinden hırsızlık, büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlığı, dolandırıcılık, taammüden öldürme üzere cürümler olmak üzere toplam bin 60 olaya müdahale etti. Jandarma Kabahat Araştırma Timleri ( Jasat ) müdahale ettiği olaylarda toplam 995 olayı aydınlattı.

Jasat timleri, uyuşturucu husus ticareti yapma, hırsızlık, taammüden öldürme, dolandırıcılık, terör, yağma üzere cürümlerden 10 yıl ve üzeri mahpus cezası olan 58 şahsı, nitelikli kabahatlerden hakkında aranma kaydı bulunan 336 şahsı yakaladı. JASAT takımlarınca isimli makamlara sevk edilen şahısların tamamı tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Bahis ile ilgili Aydın Valiliği’nden verilen bilgilendirme argümanında, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla her türlü kabahatle uğraş kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir” sözleri yer aldı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.