İzmir Urla açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem | Son depremler

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye nazaran, saat 07.00’de, merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir …

30.11.2021
İzmir Urla açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem | Son depremler

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye nazaran, saat 07.00’de, merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir açıkları olan 5,1 büyüklüğünde zelzele kaydedildi.AFAD SON SARSINTILAR İÇİN TIKLAYINDeniz yüzeyinin 3,97 kilometre kadar deri…

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye nazaran, saat 07.00’de, merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir açıkları olan 5,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

AFAD SON ZELZELELER İÇİN TIKLAYIN

Deniz yüzeyinin 3,97 kilometre kadar derinliğindeki sarsıntının merkez üssünün, İzmir’in Urla ilçesine 56,18 kilometre kadar aralıkta olduğu belirlendi.

KANDİLLİ ONİKİ ADALAR DEDİ

Kandilli Rasathanesi ise sarsıntının merkez üssünü Oniki Adalar, şiddetini ise 5,3 olarak duyurdu.

Sarsıntı etraf vilayetlerden de hissedildi.

KANDİLLİ SON SARSINTILAR İÇİN TIKLAYIN

9 DAKİKA SONRA BİR ZELZELE DAHA

Sitede yer alan bilgiye nazaran saat 07.09’da, merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir açıkları olan 4,3 büyüklüğünde bir zelzele daha gerçekleşti.

İkinci zelzelenin ise deniz yüzeyinin 7,16 kilometre kadar derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

AFAD’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Urla ilçesi açıklarında meydana gelen zelzele sonrası saat 07.33 prestijiyle olumsuz bir ihbarın bulunmadığı belirtilerek, saha tarama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

TUNÇ SOYER: HASAR YOK

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, zelzele sonrası yaptığı açıklamada, “Ege Denizi’nde meydana gelen ve kentimizde de hissedilen sarsıntı sonucunda rastgele bir hasar gerçekleşmemiştir. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” sözlerine yer verdi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.