İYİ Parti’den ihraç edilen İl Başkanı Demirci, haksızlığa uğradığını savundu

Partisinden ihraç edilen YETERLİ Parti Aydın Vilayet Lideri Süleyman Demirci, genel merkez tarafından kendisine haksızlık yapıldığını tabir …

13.12.2021
İYİ Parti’den ihraç edilen İl Başkanı Demirci, haksızlığa uğradığını savundu

Partisinden ihraç edilen YETERLİ Parti Aydın Vilayet Lideri Süleyman Demirci, genel merkez tarafından kendisine haksızlık yapıldığını tabir ederek, kararın temelsiz datalara dayanılarak alındığını söyledi.

AYDIN (rehberaydin.com) – Partisinden ihraç edilen ÂLÂ Parti Aydın Vilayet Lideri Süleyman Demirci, genel merkez tarafından kendisine haksızlık yapıldığını söz ederek, kararın temelsiz datalara dayanılarak alındığını söyledi.

Aydın’da geçen yıl Temmuz ayında UYGUN Parti Aydın Vilayet Başkanlığı’na seçilen Süleyman Demirci ile ilgili beklenen karar çıktı. DÜZGÜN Parti Genel Yönetim Heyeti (GİK) tarafından hal, davranış ve açıklamalarıyla Millet İttifakı’na ziyan verdiği teziyle disipline sevk edilen YETERLİ Parti Aydın Vilayet Lideri Süleyman Demirci, misyondan alınarak partiden ihraç edildi.

İhraç kararının akabinde açıklamalarda bulunan Demirci, temelsiz bilgilere dayanarak ihraç kararının alındığını söz ederek, “Hakkımda yürütülen bir disiplin soruşturması sonucunda genel merkez yüksek disiplin kurulunca ihraç kararı verildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Temelsiz, haksız ve dayanaksız verilen bu karara karşı hukuksal haklarımı kullanacağım malumunuzdur. Elbette bana karşı bu kurguyu hazırlayanlar da bunun siyasi ve ahlaki mesuliyeti altındadır. Lakin kimse benden kurucusu olduğum partime ziyan verecek bir tavır içine girmemi beklemesin. Resmi kayıtlardan olan bir ihraç gönülden bağlı olduğum, kurucusu bulunduğum partimden beni uzaklaştıramayacaktır. Bundan sonra da milletimin son umudu olarak gördüğüm partime bir istekli nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.