İtalya’daki helikopter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün son fotoğrafı ortaya çıktı: Gidenler belleklerinde bizimle kaldı

İtalya Toskana’daki Cusna Dağı’na çarparak düşen helikopterde hayatını kaybeden 4 Türk’ün mesai arkadaşlarından yürek bir burkan bir bildiri …

13.06.2022
İtalya’daki helikopter kazasında hayatını kaybeden 4 Türk’ün son fotoğrafı ortaya çıktı: Gidenler belleklerinde bizimle kaldı

İtalya Toskana’daki Cusna Dağı’na çarparak düşen helikopterde hayatını kaybeden 4 Türk’ün mesai arkadaşlarından yürek bir burkan bir bildiri geldi. Kağıt teknolojileri fuarı için İtalya’da bulunan Eczacıbaşı takımından İnnovasyon Yöneticisi Eser Kandemirer, yitirdiği meslektaşlarıyla İtalya’da yemek masasında çekilmiş bir fotoğrafı paylaşarak, altına “İtalya’da 8 arkadaştık, 4’ümüz gitti, 4’ümüz kaldı. Kalanların umutları peşlerinden gitti. Gidenler belleklerinde bizimle kaldı” notunu düştü.

İtalya‘nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havkent aydın haberlerilanı’ndan evvelki gün lokal skent aydın haberleritle 10.00 sıralarında kalkan, içinde 1 İtalyan pilot, Eczacıbaşı Holding’in üst seviye çalışanları Arif Cez, Birincier Uçar, Serhat Kenar ve Altuğ Erbil ile 2’si Lübnanlı 6 yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopterin yaklaşık yarım skent aydın haberlerit sonra radarda kaybolduğu bildirilmişti. Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havkent aydın haberlerilanı’na uçtuğu belirtilen helikopterle irtibat kesilmişti.

HELİKOPTERİN ENKAZI CUSNA DAĞI’NDA BULUNDU

İtalya‘nın Modena bölgesinde, 9 Haziran’da içinde 4’ü Türk vatandaşı 7 bireyle birlikte kaybolan helikopterin yeri belirlendi. Arama çalışmalarına katılan Ulusal Alp ve Speleolojik Kurtarma Kolordusu yaptığı açıklamada helikopterin Cusna Dağı’nda olduğunu duyurdu. Açıklamada “Kayıp helikopterin Cusna Dağı’ndaki pozisyonu belirlendi. Farklı kurumlardan kurtarma vazifelileri bölgede bulunmaktadır” denildi. Toskana-Emilian Apenin bölgesinde kaybolan helikopterde Eczacıbaşı Holding’in 4 yöneticisi, 2 Lübnan vatandaşı ve 33 yaşındaki helikopterin pilotu Corrado Levorin bulunuyordu.

HELİKOPTERDEKİ 7 BİREYDEN KURTULAN OLMADI

Diplomatik kaynaklar, İtalya‘nın Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri ortasındaki Apenin Dağları’nda enkazına ulaşılan helikopterdeki 7 bireyden kurtulan olmadığını bildirdi.

Soldan sağa; Tüketim Eserleri Planlama Yöneticisi Altuğ Erbil, İpek Kağıt Fabrika Müdürü Arif Cez, Birincier Uçar, Tüketim Eserleri Üretim Müdürü Serhat Kenar.

ECZACIBAŞI AÇIKLAMA YAPTI

Eczacıbaşı Holding tarafından kazaya ait şu açıklama yapıldı; ” İtalya‘da kalkışından kısa bir müddet sonra radardan kaybolan ve üç gündür arama çalışmaları süren helikopterden mkent aydın haberlerilesef acı haber

“HER YERİN YANMIŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Enkazın yerinin tespit edilmesinin akabinde İtalyan Hava Kuvvetlerinden bir yetkili yaptığı açıklamada, “Koordinatların bildirilmesi üzerine bölgeye intikal ettik. Ulaştığımızda her yerin yanmış olduğunu gördük. Helikopter bir vadinin içerisinde. Tüm arama-kurtarma takımlarının bölgeye intikali için çalışıyoruz, lakin erişimin sıkıntı olması nedeniyle bölgeye yürüyerek gitmeleri gerekiyor” dedi.

MESAİ ARKADAŞLARINDAN YÜREK YAKAN FOTOĞRAF

Öte yandan İtalya Toskana’daki Cusna Dağı’na çarparak düşen helikopterde ölen 4 Türk’ün mesai arkadaşlarından yürek burkan bir bildiri geldi. Kağıt teknolojileri fuarı için İtalya’da bulunan Eczacıbaşı grubundan İnnovasyon Yöneticisi Eser Kandemirer, yitirdiği meslektaşlarıyla İtalya’da yemek masasında çekilmiş bir fotoğraf paylaştı. Altına da “İtalya’da 8 arkadaştık, 4’ümüz gitti, 4’ümüz kaldı. Kalanların umutları peşlerinden gitti. Gidenler belleklerinde bizimle kaldı” diye yazdı.

İtalya,Helikopter,Helikopterin ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.