İsveç’te bir skandal daha! Terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Göteborg kentinde gösteri yaptı

İsveç’in başşehri Stockholm’deki birtakım yapılara terör örgütünü simgeleyen sembollerin yansıtılmasından sonra bu kere de Göteborg kentinde …

21.06.2022
İsveç’te bir skandal daha! Terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Göteborg kentinde gösteri yaptı

İsveç’in başşehri Stockholm’deki birtakım yapılara terör örgütünü simgeleyen sembollerin yansıtılmasından sonra bu kere de Göteborg kentinde terör destekçileri şov düzenlendi. Ellerine terör örgütünü simgeleyen paçavraları alan PKK yandaşları, Türkiye aleyhinde sloganlar attı.

İsveç‘in Göteborg kentindeki Götaplatsen Meydanı’nda toplanan bir küme terör örgütü yandaşı, İsveç‘in Türkiye’ye silah ambargosu uygulaması talebiyle yürüyüş yaptı.

2 Skent aydın haberleriT BOYUNCA ŞOV YAPTILAR

Gösteride terör örgütü PKK/YPG’yi simgeleyen paçavralar taşınırken, terör örgütü elebaşı Öcalan’ın posterleri açıldı. Kent merkezinde yürüyüş yapan terör örgütü yandaşlarının hareketi 2 skent aydın haberlerit sürdü.

“İSVEÇ İKİYÜZLÜ SİYASET İZLİYOR”

Bir toplantıdan dönen Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Lideri Mikail Yüksel, şahit olduğu hareketi görüntüleyerek tepki gösterdi. Yüksel, yaptığı açıklamada, İsveç hükümeti Türkiye ile masada pazarlık yaparken, terör örgütü yandaşlarının burada rahat bir halde şov yapabildiğine işaret ederek, “İsveç hükümeti Pkk‘yı terör örgütü kabul ettiğini söylüyor, ama ikiyüzlü bir siyaset uyguluyor.” dedi. Yüksel, İsveçli bir siyasetçi olarak polis nezaretinde yapılan hareketi kınadığını belirtti.

STOCKHOLM’DE DE TERÖR PROPAGANDASI YAPILMIŞTI

İsveç’in başşehri Stockholm’de 14 Haziran’da düzenlenen aktiflikte terör örgütü PKK propagandası yapıldı. Stockholm belediye binasına ve kentin sembollerinden biri olan Avicii Arena’ya projeksiyonlarla terör örgütünü simgeleyen semboller ve terörist başı Öcalan’ın posteri yansıtıldı.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA TALEPLERE KARŞILIK VERMEDİ

Türkiye, İsveç’ten 10’u FETÖ, 11’i PKK mensubu 21 kişinin iadesi istedi. Finlandiya’dan ise 6’sı FETÖ, 6’sı PKK mensubu olmak üzere 12 teröristin iadesini talep etti. NATO üyeliği gündemde olan İsveç ve Finlandiya, Türkiye’nin iade taleplerinden hiçbirine bugüne kadar olumlu karşılık vermedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İsveç hakkında “Kesinlikle tam bir terör odağıdır, terör yuvasıdır. Bunlar bize silah yaptırımı da uyguladı.” yorumunda bulunmuştu.

kent aydın haberleri / Atila Altuntaş – Dünya

İsveç,Terör Örgütü,Pkk,Terör ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.