İstanbul merkezli 4 ilde fuhuş operasyonu: 35 kadın kurtarıldı

İstanbul merkezli 4 vilayette düzenlenen fuhuş operasyonunda 33 bayanın kurtarıldığı belirtildi. İSTANBUL (rehberaydin.com) – İstanbul …

15.12.2021
İstanbul merkezli 4 ilde fuhuş operasyonu: 35 kadın kurtarıldı

İstanbul merkezli 4 vilayette düzenlenen fuhuş operasyonunda 33 bayanın kurtarıldığı belirtildi.

İSTANBUL (rehberaydin.com) – İstanbul merkezli 4 vilayette düzenlenen fuhuş operasyonunda 33 bayanın kurtarıldığı belirtildi. Eş vakitli baskınlarda, fuhuş çetesinin elebaşı H.A.’nın da ortalarında bulunduğu 15 kuşkulu gözaltına alındı.

Olay Yeri̇nden Aktarılan Bi̇lgi̇lere nazaran, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Ofis Amirliği grupları, ülkenin birtakım kentlerinde “masaj salonu” ismi altında bayanlara zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen bir cürüm şebekesini tespit etti. Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len fuhuş çetesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen emniyet grupları, yaklaşık 6 ay müddetince yapılan takipte H.A.’nın öncülüğündeki 15 kişilik kümesi adım adım izledi. Takibin sonunda evvelki gün operasyonun düğmesine basıldı. Ahlak Kumar Ofis Amirliği takımlarınca İstanbul’da Şişli, Beşiktaş, Beykoz, Kağıthane, Esenyurt, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Sultanbeyli, Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir ve Kartal’ın da ortalarında olduğu 13 ilçe ile Aydın, İzmir ve Kilis’te 31 farklı mesken ve iş yerine peş peşe baskın düzenlendi.

Operasyonlarda, fuhuş çetesinin önderi olduğu argüman edilen ve daha evvel benzeri cürümlerden birçok sefer polisiye soruşturmadan geçirilen H.A.’nın da ortalarında olduğu 15 kişi “şüpheli” sıfatıyla yakalanarak gözaltına alındı. Polis baskınında, 11’i farklı ülkelerden yabancı asıllı olmak üzere 33 mağdur bayanın kurtarıldığı aktarıldı. Emniyet grupları tarafından baskın yapılan adreslerdeki aramalarda onlarca cep telefonu SIM kartları, müşteri kayıtlarının tutulduğu not defterleri ve fuhuştan elde edildiği bedellendirilen 20 bin TL’ye yakın para ele geçirildi.

Öte yandan yakalanan şüphelilerden çete elebaşı H.A.’ya daha evvel tıpkı kabahat niteliğinde 4 sefer operasyon düzenlenmişti. H.A., 2012’deki bir fuhuş operasyonunda 130 kuşkulu ile birlikte yakalanmış, savcılıkça özgür bırakılmıştı. Masaj salonu ismi altındaki yerlerde Zührevi Hastalıklarla Uğraş Tüzüğü’ne alışılmamış formda yasadışı fkent aydın haberleriliyetlerinden ötürü kamuoyunda ‘Fuhuş Baronu’ olarak anılan A., birinci operasyondan 5 yıl sonra bu sefer 2017’de polisin gayesi oldu. Kurduğu fuhuş ağına yönelik düzenlenen baskında da yakayı ele veren H.A., yüklü olarak İstanbul’un Şişli ve Kadıköy üzere merkez ilçelerinde fkent aydın haberleriliyete soktuğu “masaj salonu” görünümlü işletmelerde fuhuş yaptırdığı söz edilmişti. Çete elebaşına yönelik dört yıl evvelki o soruşturmada, kentin merkezi ilçelerindeki kalburüstü semtlerinde 10 daire, lüks araçlar ve gayrimenkullerden oluşan geniş yelpazedeki mal varlığına da önlem kararı konulduğu aktarılmıştı. – İSTANBUL

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.