İstanbul için ‘sarı’ alarm! Yarın başlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, İstanbul’da kuvvetli yağışın yarın sabah saatlerinde başlayacağını …

22.11.2021
İstanbul için ‘sarı’ alarm! Yarın başlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, İstanbul’da kuvvetli yağışın yarın sabah saatlerinde başlayacağını ve çarşamba sabahına devam etmesi bekleniyor. ‘Sarı’ kodlu ikazda, “Sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) o…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, İstanbul’da kuvvetli yağışın yarın sabah saatlerinde başlayacağını ve çarşamba sabahına devam etmesi bekleniyor. ‘Sarı’ kodlu ihtarda, “Sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı varsayım edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

İSTANBUL’DA KUVVETLİ TESİRLİ OLACAK

Sağanak yağışlar İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik vilayetlerinde de tesirli olacak.

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI İKAZ

Meteoroloji Marmara’nın genelinde de kuvvetli yağışın beklendiğini tabir etti. Marmara bölgesi için yapılan ikazda ise, “Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde beklenen sağanak yağışların, bölgenin güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik) kuvvetli olacağı varsayım edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir” bilgileri yer aldı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.