İstanbul Havalimanı’nda uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı

İstanbul Havalimanı Gümrük Koruma Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü takımları, İran’dan Türkiye’ye gelen yabancı asıllı bir yolcuyu riskli …

26.11.2021
İstanbul Havalimanı’nda uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı

İstanbul Havalimanı Gümrük Koruma Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü takımları, İran’dan Türkiye’ye gelen yabancı asıllı bir yolcuyu riskli olarak kıymetlendirdi. Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len yolcuyu havalimanına getiren uçak, bilgi sistemleri üzerinden takip edilerek ini…

İstanbul Havalimanı Gümrük Koruma Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü takımları, İran’dan Türkiye’ye gelen yabancı asıllı bir yolcuyu riskli olarak kıymetlendirdi. Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len yolcuyu havalimanına getiren uçak, bilgi sistemleri üzerinden takip edilerek iniş yaptığında operasyon için harekete geçildi.

Kuşkulu yolcunun beraberindeki bagajlar x-ray aygıtında denetim edildi. Burada yapılan taramada kuşkulu yoğunluk tespit edilmesi üzerine açılan bagajların içerisinde birinci bakışta kabahat ögesine rastlanmadı. Bunun üzerine takımlar bagajlarda narkotik dedektör köpekler yardımıyla arama yaptı. Köpeklerin bagajlarda bulunan bayan terliklerine tepki verdiği gözlendi.

Bunun üzerine temas noktalarından ayrılan terliklerin içerisinde dolgu gereci görünümünde beyaz renkli, kalın kalıplar halinde plakalar bulundu. Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len plakalardan alınan numunenin tahlilinde, metamfetamin cinsi uyuşturucu unsur olduğu saptandı. Operasyon sonucunda 6,5 kilogram uyuşturucu hususa el konuldu.

Uyuşturucunun yurt içindeki alıcılarını tespit etmek emeliyle soruşturma derinleştirildi. Kent içerisinde belirlenen adreslerde gerçekleştirilen operasyonda alıcılar yakalandı. Kelam Geli̇mi̇ Edi̇len alıcıların kullandıkları arabada yapılan aramada, benzeri yolla terlikler içerisine gizlenmiş 4 kilogram uyuşturucu daha ele geçirildi.

Birbiri ile irtibatlı iki operasyon sonucunda toplam 10,5 kilogram uyuşturucu ele geçirilirken, 6 kişi gözaltına alındı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.