İş dünyası, Kredi Garanti Fonu kefaletiyle kullandırılacak destek paketlerinden memnun

İş dünyasının temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Kredi Garanti Fonu kefaleti ile kullandırılacak 3 yeni takviye …

01.02.2022
İş dünyası, Kredi Garanti Fonu kefaletiyle kullandırılacak destek paketlerinden memnun

İş dünyasının temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Kredi Garanti Fonu kefaleti ile kullandırılacak 3 yeni takviye paketi ile firmalara 60 milyar TL’lik kefalet limiti açılmasını memnuniyetle karşıladı.

İş dünyasının temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açıkladığı Kredi Garanti Fonu kefaleti ile kullandırılacak 3 yeni takviye paketi ile firmalara 60 milyar TL’lik kefalet limiti açılmasını memnuniyetle karşıladı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kredi Garanti Fonu kefaleti ile 60 milyar TL’lik 3 yeni takviye paketinin, üretici ve ihracatçı şirketlere değerli katkı sağlayacağını belirterek, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yapan şirketlere takviyelerin devamının çok değerli olduğunu vurguladı.

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Lideri Mahmut Asmalı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni takviyelerin piyasalara olumlu istikamette tesir edeceğine inandıklarını aktararak, “Bu kapsamda Kredi Garanti Fonu kefaleti ile kullandırılması hedeflenen 60 milyar TL’lik 3 yeni takviye paketiyle firmalarımıza büyük bir kolaylık sağlanmış olacak. Tıpkı vakitte bilhassa ziraî destekleme bütçesinin 29 milyar TL’ye çıkarılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. MÜSİAD olarak üretim alanlarının güçlendirilmesini önemsiyoruz.” sözlerini kullandı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın ise “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Kabine Toplantısı sonrası açıklamış olduğu Kredi Garanti Fonu aracılığıyla kullandırılacak 3 yeni takviye paketi iş dünyamıza güzel olsun. KGF dayanakları ile yatırım ve ihracatımıza sürat kesmeden devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

kent aydın haberleri / Tolga Yanık – İktisat

Recep Tayyip Erdoğan, Kredi Garanti Fonu, cumhurbaşkanı, Türk Lirası, İktisat, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.