İpekyolu’nda ödüllü satranç turnuvası başlıyor

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi, bilimsel olarak zihinsel gelişimi olumlu desteklediği bilinen satrancın daha geniş kitlelere yayılması …

05.01.2022
İpekyolu’nda ödüllü satranç turnuvası başlıyor

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi, bilimsel olarak zihinsel gelişimi olumlu desteklediği bilinen satrancın daha geniş kitlelere yayılması, çocukların daha fazla ilgi göstermesi gayesiyle satranç turnuvası düzenliyor.

İPEKYOLU, VAN (rehberaydin.com) – Van‘ın merkez İpekyolu Belediyesi, bilimsel olarak zihinsel gelişimi olumlu desteklediği bilinen satrancın daha geniş kitlelere yayılması, çocukların daha fazla ilgi göstermesi gayesiyle satranç turnuvası düzenliyor.

İpekyolu Belediyesine bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Satranç Turnuvası” 21 Ocak 2022 Cuma günü İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde düzenlenecek. Turnuvaya edilen taleplar 06 -19 Ocak 2022 tarihleri ortasında alınacak. Turnuva 16 yaş ve üzeri kadınlar-erkekler, 16 yaş altı kadınlar- erkekler, seçkin oyuncular biçiminde üç başka kategoride başka farklı düzenlenecek. Her kategoride ilkye bin 500 TL, ikinciye bin TL, üçüncüye ise 500 TL para mükafatı verilecek. Ayrıyeten birinci 10’a kalan yarışmacılara ise Ulusal Kadro Forması armağan edilecek.

Satranç sporunun, zihinsel ve fikirsel gelişime büyük katkı sağladığını tabir eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın “Çocuklarımızı ve gençlerimizi satranç sporuna yönlendirmek emeliyle bu türlü bir turnuva başlatıyoruz. Bu alandaki çalışmalarımızla satranç oyununda farkındalığı artırmak istiyoruz. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz tarafından kış aylarında kapalı yerlerde bir çok aktivite yapıyoruz. İnşallah satranç turnuvasında da birbirinden başarılı atletlerin uğraş ettiği çok keyifli karşılaşmalar göreceğiz. Satranç sporuyla ilgilenen birey sayısını artırmak ve İpekyolu ilçemizde satranç şampiyonları çıkarmak için çalışmalarımızı tıpkı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Turnuvaya katılmak isteyenler 0545 249 78 95 numaralı hatta T.C. kimlik no, ad-soyad ve doğum tarihi bilgilerini ileti yazarak edilen talepda bulunabilirler. – VAN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.