İpekyolu Belediyesinden saç ve cilt bakım hizmeti

VAN (rehberaydin.com) – Van’ın İpekyolu Belediyesi, İpekyolu Kaymakamlığı ve İpekyolu İlçe Sıhhat Müdürlüğü organizesinde kırsal mahallelerde …

11.03.2022
İpekyolu Belediyesinden saç ve cilt bakım hizmeti

VAN (rehberaydin.com) – Van’ın İpekyolu Belediyesi, İpekyolu Kaymakamlığı ve İpekyolu İlçe Sıhhat Müdürlüğü organizesinde kırsal mahallelerde fiyatsız olarak cilt bakımı ve kuaförlük hizmeti verilmeye başlandı.

HİSARCIK, KÜTAHYA (rehberaydin.com) – VAN (rehberaydin.com) – Van’ın İpekyolu Belediyesi, İpekyolu Kaymakamlığı ve İpekyolu İlçe Sıhhat Müdürlüğü organizesinde kırsal mahallelerde fiyatsız olarak cilt bakımı ve kuaförlük hizmeti verilmeye başlandı.

Belediyeye bağlı Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Bostaniçi Eğitim Köşkü’nde ve İpekyolu Kaymakamlığı Aile Takviye Merkezleri meslek edindirme kursları kapsamında fiyatsız kuaförlük eğitimi alan kursiyerler, eğitimlerini tamamladıktan sonra kırsal mahallelerde fiyatsız olarak hizmet vermeye başladı. Merkezde hizmetlerine başlayan kursiyerler, kırsaldaki birinci hizmetlerini de Köşebaşı Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Hizmetleri yerinde inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın’a İpekyolu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsa Şipal ile İlçe Sıhhat Müdürü ve Belediye Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürü Dr. Semra Gümüş eşlik etti.

Bu hizmetin ilerleyen günlerde kırsal mahallelerin tamamında verileceğini tabir eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın, “İpekyolu Belediyesi olarak kırsal mahallelerimizde kış aylarında kent merkezine gelmekte zorlanan veli ve kız öğrencilerine yönelik saç ve cilt bakım hizmetlerini veriyoruz. Bugünde Köşebaşı Mahallemizde verdiğimiz hizmetleri yerinde incelemeye geldik. Birinci başta belediye olarak bu hizmetleri vermeye başladık. Daha sonra aile dayanak merkezimizi de bu projeye dahil ederek toplam 12 hocamızla birlikte tüm velilerimize ve kız öğrencilerimize bu hizmeti veriyoruz. Bu formda kış aylarında kent merkezine gelemeyen öğrenci ve velilerine bir kolaylık sağlamış oluyoruz. Ben bu hizmeti veren hocalarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah tüm öğrenci ve veliler de bu hizmetten mutlu kalırlar” dedi.

Kurslarını tamamlayan bayanlar, bu hizmet sayesinde mesleği uygulamalı olarak yerinde öğrenme fırsatı buldu. Saç bölümü, boyama, fön, maşa, topuz, makyaj ve cilt bakımı üzere verilen hizmetlere hekim, hemşire, psikolog, kuaför ve yardımcı çalışandan oluşan 12 kişilik bir grup katıldı.

Verilen hizmetlerden duyduğu memnuniyeti söz eden kırsal mahalle sakinleri ise “Gerek güler yüzleri gerek hizmetleri gerekse hijyenleri ile bizi çok uygun karşıladıkları için İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın’a verdiği hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Bizlerin her vakit bu türlü fırsatları olmuyor. Çok hoş hizmet yapmışlar, hizmet veren çalışanlara de ayrıyeten teşekkür ediyoruz. Memnuniyet duyduk, inşallah bu cins hizmetler devam eder” diye konuştular. – VAN

aydın haberleri / Lokal

İpekyolu,Belediye,Hizmet,Hizmetleri,Kırsal Mahalle ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.