İncirliova Belediye Başkanı Kaya, engelli bireyler ile bir araya geldi

İncirliova Belediyesi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir kahvaltı aktifliği düzenlendi. İncirliova Belediyesi, Dünya Engelliler Günü …

05.12.2021
İncirliova Belediye Başkanı Kaya, engelli bireyler ile bir araya geldi

İncirliova Belediyesi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir kahvaltı aktifliği düzenlendi.

İncirliova Belediyesi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir kahvaltı aktifliği düzenlendi. Belediye Lideri Aytekin Kaya, engellilerle zeybek oynadı. Aktifliğe katılan engelli bireyler ve aileleri gönüllerince bir gün geçirdi.

İncirliova Belediye Lideri Aytekin Kaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçedeki Kültürpark Toplumsal Tesisi’nde engelli bireylere ve ailelerine kahvaltı verdi. Engelli vatandaşlar ve aileleriyle sohbet eden Lider Kaya, onların taleplerini de dinledi. Aktiflikte konuşan Lider Kaya, engellileri yalnızca bir gün değil her vakit hatırladıklarını ve hep yanlarında olduklarını belirtti. Aktiflikte bir konuşma yapan Lider Kaya, “Engelli kardeşlerimizin anneleri ve babalarına teşekkür ediyoruz. Hepsi bizim için cennetin birer meyvesidir. Bu annelerin sırf eli değil ayağı öpülür. Allah sizden razı olsun. Rabbim sizlere sabır ve sıhhat versin. Atatürk Parkı’na engellilerin de kullanabileceği bir kısım yapacağız” dedi.

İncirliova Manisiz Hayat Derneği Lideri Merve Uysal da engellilerin, Korona virüs salgınından ötürü olumsuz tarafta etkilendiğini belirtti. Uysal, düzenlenen aktifliğin kendilerini keyifli ettiğini kaydetti.

Efeler ilçesinde yaşayan ve ‘serebral palsi’ hastalığı nedeniyle elleri ile ayaklarını kullanamayan lakin burnuyla kitap yazan Mustafa Erol’un annesi Hatice Erol, oğlunun doktora yapmaya hazırlandığını söyledi. Oğlunun hayata hiçbir vakit küsmediğini vurgulayan Erol, “Oğlum, doktorayı inşallah yapacak. Mustafa hiçbir vakit hayata küsmedi ve yılmadı, olağan bir insanın yapamayacağı büyük şeyler başardı. Onunla gurur duyuyoruz. Tüm engellilerin büyük şeyler yapacağına eminim” diye konuştu.

Engelli annesi Ayşe Okulsev de spastik engelli kızı Buse Okulsev’e yazdığı şiiri okudu. Kızının kendi gözünde hiçbir mahzurunun bulunmadığını anlatan Okulsev, okuduğu şiirin tesiriyle gözyaşlarını tutamadı. Aktifliğin en özel konuklarından birisi de İstanbul Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli oldu. 1993 yılında üniversiteye gitmeden çabucak evvel geçirdiği kazada iki kolunu kaybeden ve Türkiye’nin birinci engelli belediye lideri olan Hançerli, ağır programı nedeniyle aktifliğe gelemese de gönderdiği görüntü bildiri ile iştirakçilere uygun dileklerini sundu.

Aktifliğin sonunda Belediye Lideri Kaya, engellilerle birlikte zeybek oynadı.

Aktifliğe Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Güler, Aydın Engelliler Spor Kulübü Derneği Lideri Yücel Balkım, İncirliova Kent Kurulu ve Atatürkçü Fikir Derneği İncirliova Şube Lideri Belgin Güler de katıldı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.