İmamoğlu’nu zora sokan soru! Şaşkınlığını “Hiçbir gazeteci cesaret edemedi” diyerek gösterdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu, resmi YouTube kanalında gençlerden gelen soruları yanıtladı. İmamoğlu, cumhurbaşkanlığına …

28.02.2022
İmamoğlu’nu zora sokan soru! Şaşkınlığını “Hiçbir gazeteci cesaret edemedi” diyerek gösterdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu, resmi YouTube kanalında gençlerden gelen soruları yanıtladı. İmamoğlu, cumhurbaşkanlığına aday gösterilmemesi halinde bağımsız adaylığının kelam gelimi edilen olup olmadığı istikametindeki soruya, “Zor soru bak. Bunu hiçbir gazeteci bana sormaya yürek edememişti. Hakikat kararın günü geldiğinde verilmesinden yanayım.” cevabını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu, resmi YouTube kanalında “Z Nesli Sıkıntı Sordu” programında soruları yanıtladı.

Sık sık 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı tez edilen İmamoğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkaracağı aday merakla beklenirken mevzuya ait görüşlerini paylaştı. Adaylık için Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun isimleri ön plana çıkarken en son CHP önderi Kılıçdaroğlu, iki belediye liderinin adaylığıyla ilgili “Görevlerine devam edecekler” açıklamalarını yapmıştı.

BAĞIMSIZ ADAY OLUR MU?

Bahis hakkındaki gelişmeler merakla beklenirken İmamoğlu’na aday gösterilmemesi halinde bağımsız adaylığının kelam gelimi edilen olup olmadığı soruldu.

“HİÇBİR GAZETECİ BUNU SORMAYA YÜREK EDEMEMİŞTİ”

İmamoğlu ise “Zor soru bak. Bunu hiçbir gazeteci bana sormaya cüret edememişti” diyerek başladığı açıklamasında yaşanan sürecin kusur kabul etmeyeceğini belirtti.

“DOĞRU KARARIN GÜNÜ GELDİĞİNDE VERİLMESİNDEN YANAYIM”

Kelamlarının devamında İmamoğlu, “Değişik bir devirdeyiz. Çok siyasi bileşenler olan çok sayıda aktörün bir ortaya gelip bugünkü sürece karşı iş birliği dileği duyduğumuz bir devirdeyiz. Ferdi ihtiras ve maksatlar geliştirmenin bu periyoda çok büyük bir ziyan vereceğini hatta rehberaydin.comnet olacağını biliyorum. Hakikat kararın günü geldiğinde verilmesinden yanayım.” dedi.

Aday,İmamoğlu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.