İlhan Palut: “İkinci sıra gerçekçi bir hedef olarak görünüyor”

Başakşehir’e karşı kadroya ilişkin alanda 2-1 mağlup olan Konyaspor’da Teknik Yönetici İlhan Palut maçın akabinde konuştu. BAŞAKŞEHİR …

23.02.2022
İlhan Palut: “İkinci sıra gerçekçi bir hedef olarak görünüyor”

Başakşehir’e karşı kadroya ilişkin alanda 2-1 mağlup olan Konyaspor’da Teknik Yönetici İlhan Palut maçın akabinde konuştu.

BAŞAKŞEHİR , İSTANBUL (rehberaydin.com) – Başakşehir‘e karşı gruba ilişkin alanda 2-1 mağlup olan Konyaspor’da Teknik Yönetici İlhan Palut maçın akabinde konuştu. Lig ikinciliğinin gerçekçi bir maksat olduğunu söyleyen Palut, kadroya olan itimadının de sürdüğünü söz etti.

Spor Toto Üstün Lig 21. hafta erteleme maçında Başakşehir‘e karşı kadroya ilişkin alanda 2-1 mağlup olan Konyaspor’da Teknik Yönetici İlhan Palut maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Kıymetli bir maça çıktıklarını söz ederek kelamlarına başlayan Palut, “Trabzonspor yenilgisinden sonra başkanla aramızdaki fark zati açıldı lakin doğal ki ligin amaçları bitmiyor, her sıralama kıymetli. En üstte bitirmek istiyoruz. Bugün de onun için kıymetli bir maçtı. Denetimli bir oyunla, durum vermeyerek ve topa sahip olarak maçı sürdürmek istemiştik. Planımız da istediğimiz üzere işledi ve golü de bulduk. Lakin ikinci yarının başında bir konum yanılgısıyla erken bir gol yedik. Dakikalar 1-0 devam etseydi oyunun farklı bir öyküsü olabilirdi. Sonrasında çok berbat bir duran top golü yedik. Kadro maça asıldı ve teşebbüslerde bulundu lakin muvaffak olamadık. Başakşehir‘i kutluyorum. Bizim çok düzgün götürdüğümüz bir ligdi lakin 3 haftadır istemediğimiz sonuçlar var. Kasımpaşa maçında kadro savunmasıyla ilgili dertler yaşadık. Lakin bugün oynanan oyuna bir şey diyemem. 3. bölgede daha efektif olabilirdik. 3 maçtır işler düzgün gitmiyor diye panik yapacak halimiz yok. Güzel bir ekibiz ve grubuma olan inancım hala devam ediyor. Biz bu tertipli oyunu oynamaya devam edip bunları skora yansıtmaya çalışacağız” diye konuştu.

“İKİNCİ SIRA DAHA GERÇEKÇİ BİR HEDEF”

Maçtan sonra yaşanan gerginlikle ilgili soruyu yanıtlayan İlhan Palut, “Maçtan sonra tansiyonlar olabiliyor. Bizim sitemimiz oyunun akması tarafındaydı. Başakşehir kazanabilir, biz kazanabiliriz fakat her ofsayt 40 saniye, her aut 50 saniye, değişiklikler 1 dakika sürüyor. Bizim oyunun akmasıyla ilgili talebimiz oldu fakat daha sakin olmak lazım. Kimi şeyler bizde kalsın” dedi. Son olarak lig yarışı hakkında konuşan Palut, “Hedef ikinci sırayı korumak. Artık yukarıyı, şampiyonu belirleyebilecek tek bir grup var, o da Trabzonspor. Çok büyük kusurlar yapmaz iseler, bir savrulma yaşamazlar ise, şu anda o denli bir manzaraları de yok, diğer bir ihtimal görünmüyor. O yüzden ikinci sıra daha gerçekçi bir hedef” diyerek kelamlarını tamamladı.

(Bozhan Memiş – Uygar Aydın/rehberaydin.com)

aydın haberleri – Aktüel

Kadro,Palut,İkinci,Hedef,Lig,Başakşehir ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.