İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TİGAD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Prof. Dr. Fahrettin Altun, İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) heyetini kabul etti. Altun, dijital mecralar …

03.02.2022
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TİGAD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Prof. Dr. Fahrettin Altun, İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) heyetini kabul etti. Altun, dijital mecralar yönelik yeni yasa çalışmalarının devam ettiğini belirerek, Dijital Medya Kanunu’nun birçok sorunu çözeceğine inandığını söyledi.

TİGAD heyeti, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Prof. Dr. Fahrettin Altun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette; TİGAD Kurucu Genel Lideri İzzet Aydın, TİGAD Genel Sekreteri Uğur Eskier, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Bayram Polat ve İstişare Şurası Üyesi Av. Bedia Teymur yer aldı. TİGAD Genel Lideri Okan Geçgel, Covid-19 testi olumlu çıktığı için ziyarete şahsen katılamadı. Geçgel, Altun ile görüntü konferans ile görüştü.

“STK’LARIN UYGUN İŞLERİNE TAKVİYE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

LİDER GEÇGEL: ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Lider Geçgel ise Dijital Medya Kanunu’na ait değerlendirmeler yaptı. TİGAD’ın çalışmalarına verecekleri takviyeden ötürü İrtibat Başkanlığına ve Altun’a teşekkür eden Geçgel, “İletişim Başkanlığımız ve Şanlı Meclisimiz ile birlikte inşallah Dijital Medya Kanunu’nu elbirliği içinde çıkaracağız. Dijital mecraları el birliği ile temizleyeceğiz.” dedi. TİGAD Lideri, Türkiye’nin 7 bölgesinde dijital medya çalıştayı yapacaklarını anlatarak, çalıştaylarda Bağlantı Başkanlığı’nın dayanağının kıymetine işaret etti. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Tasarruf Genelgesi’nde gazetelerle ilgili kısmın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Okan Geçgel, bilhassa Anadolu’daki gazetelerin genelge münasebetiyle çok mağdur olduğunu söz etti.

Öte yandan, Prof. Dr. Altun, Tasarruf Genelgesi’ndeki gazetecilere ait unsurlarla ilgili tekrar bir kıymetlendirme yapılabileceğini; ilgili bakanlarla bu mevzuyu görüşeceğini söyledi.

“DİJİTAL MEDYA KANUNU BİRÇOK SORUNU ÇÖZECEK”

Ziyarette Altun, dijital mecraların ve haber sitelerinin toplum üzerindeki tesirine vurgu yaparak, bu alanda düzenlemelerin mecburilik haline geldiğini tabir etti. Dijital mecralar üzerinden Türkiye’ye yönelik algı operasyonlarına dikkat çekerek, Bağlantı Başkanlığı’nın bu bahisteki çalışmalarını anlattı. Altun, bu çerçevede Dijital Medya Kanunu’nun birçok alandaki problemleri çözeceğine inandığını da kelamlarına ekledi.

İNTERNET GAZETECİLİĞİNİN SIKINTILARINI ANLATTILAR

ZİYARETİN AKABİNDE HATIRA FOTOĞRAFI

Heyet, görüşmenin akabinde hatıra fotoğrafı da verdi.Öte yandan, Fahrettin Altun, İzzet Aydın’ın Twitter’da paylaştığı iletiye yorum yaptı. Aydın’ın “İletişim Lideri Sn. Fahrettin Altun’u ziyaret ettik. Yakın vakitte TBMM gündemine gelecek olan dijital medya kanununa dair talep ve tekliflerimizi ilettik” bildirisi üzerine Altun, “İstişare sistemini işletmek sorumluluğumuz hele ki palavra ve dezenformasyonla uğraş kelam gelimi edilen ise… Ziyaretiniz ve katkılarınız için ben teşekkür ederim İzzet Beyefendi.” sözlerini kullandı.

Haberler.com – Aktüel

Fahrettin Altun, Yeni, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.