İlerleyen yaşına rağmen çok sevdiği develerden vazgeçmiyor

Babasının deveci olması hasebiyle çocukluğundan beri develerin içinde büyüyen 84 yaşındaki Mebrule Şen, ilerleyen yaşına karşın develerden …

31.01.2022
İlerleyen yaşına rağmen çok sevdiği develerden vazgeçmiyor

Babasının deveci olması hasebiyle çocukluğundan beri develerin içinde büyüyen 84 yaşındaki Mebrule Şen, ilerleyen yaşına karşın develerden vazgeçmiyor.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – Babasının deveci olması münasebetiyle çocukluğundan beri develerin içinde büyüyen 84 yaşındaki Mebrule Şen, ilerleyen yaşına karşın develerden vazgeçmiyor. Elinden geldiğince deve güreşlerine gitmeye çalıştığını tabir eden Mebrule Teyze “Götüren olsa tüm güreşlere giderim” diyerek develeri çok sevdiğini belirtti.

Devecilik kültürünün yaygın olduğu vilayetler ortasında bulunan Aydın’da, 7’den 70’e herkes kış mevsiminin kıymetli şenlikleri ortasında yer alan deve güreşlerini kaçırmıyor. Merkez ilçe Efeler‘e bağlı Işıklı Mahallesi’nde yaşayan 84 yaşındaki Mebrule Şen de, çocukluğundan beri çok sevdiği develerden vazgeçemiyor. Efeler Belediyesi tarafından Işıklı Arenası’nda alana çıkan develeri izlemeye gelen Mebrule Şen, ilerleyen yaşına karşın çok sevdiği develerden vazgeçemediğini söz ederek “Götüren olsa tüm güreşlere giderim” dedi.

Babasının deveci olması münasebetiyle çocukluğundan beri develerin içinde büyüdüğünü belirten 84 yaşındaki Mebrule Şen, elinden geldiğince deve güreşlerine gitmeye çalıştığını belirterek, “Babam kökten deveciydi, ben de çocukluğumdan beri develerin içinde büyüdüm. Babam ölünce develerimiz çekildi. Küçüklüğümde develere baktık. Geçmişte babamla güreşe develerimizi getirirdik. Kazandıkları da kaybettikleri de oldu fakat her vakit develerimize çok âlâ baktık. Kazandığı vakit tabi farklı bir keyifli oluyordum, seviniyordum ancak develerimizi hiç ayırt etmedik. O yüzden ben de develeri ve deve güreşlerini çok seviyorum. Deve güreşlerini sevdiğim için bugün de güreşe geldim. Götüren olsa tüm güreşlere giderim ben” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Lokal

Efeler, Aydın, Lokal, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.