İBB’de Murat Ongun’un yürüttüğü “Sözcülük” biriminin kapatıldığı iddia edildi! Belediyeden yanıt gecikmedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde “Sözcülük” ünitesinin kapatıldığı ve Murat Ongun’un kızağa çekildiği savı gündeme bomba üzere düştü. İBB …

18.05.2022
İBB’de Murat Ongun’un yürüttüğü “Sözcülük” biriminin kapatıldığı iddia edildi! Belediyeden yanıt gecikmedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde “Sözcülük” ünitesinin kapatıldığı ve Murat Ongun’un kızağa çekildiği savı gündeme bomba üzere düştü. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz seyahati sonrası yapılan tenkitlere verdiği karşılıkla reaksiyonlerin odağı haline gelen Ongun’un başkanlık yaptığı ünitesinin kapatıldığı savına belediyeden cevap gecikmedi. İBB kaynakları iddiayı yalanlarken, açıklamada “Herhangi bir değişim olursa kesinlikle açıklarız” sözü yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanıp mazbatasını aldığı Temmuz 2019’dan beri İbb‘de Murat Ongun’un yürüttüğü İBB Sözcülüğü ünitesi kaldırıldığı savı gündem yarattı.

OLAYLI KARADENİZ GEZİSİ ÇIKIŞIYLA REAKSİYONLERİN ODAĞINA YERLEŞTİ

İBB Lideri İmamoğlu’nun ‘Doğu Karadeniz Turu’ dönüşünde gazetecilerle çektirdiği fotoğraf tartışmalara neden olurken, tenkitlere “Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Topu topu 200-300 kişinin kendi ortalarındaki yorumlarıdır” cevabını veren Ongun reaksiyonlerin odağı haline gelmişti. Ongun ayrıyeten çağrılan isimleri İmamoğlu’nun onayladığını belirterek “Nagehan Alçı çok seviliyor oralarda” tabirini kullanmıştı.

ONGUN 13 GÜNDÜR PAYLAŞIM YAPMIYOR

İBB’de “Sözcülük” ünitesinin kapatıldığı tezi gündeme bomba üzere düşerken, Murat Ongun’un sık kullandığı Twitter hesabından 4 Mayıs tarihinden beri rastgele bir paylaşım yapmamış olması da dikkatlerden kaçmadı. Ongun’un bu sessizliği savların gerçek olabileceği halinde yorumlandı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, son paylaşımını 4 Mayıs’ta yaptı.

İBB ARGÜMANLARI YALANLADI: RASTGELE BİR DEĞİŞİM OLURSA KESİNLİKLE AÇIKLARIZ

Öte yandan HalkTv muhabiri Gül Gündüz ise toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda, “Sözcülük” ünitesinin kapatıldığına yönelik savların İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kaynakları tarafından yalanlandığını ve kendisine verilen bilgilendirme argümanında “Herhangi bir değişim olursa kesinlikle açıklarız” tabirinin kullanıldığını aktardı.

Ongun,İbb ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.