Hayati İnanç söyleşisine yoğun ilgi

Hayati İnanç söyleşisine ağır ilgi Edremit Belediyesi Eğitimci-Yazar Hayati İnanç’ı Vanlılarla buluşturdu Edremit Belediyesi organizesiyle …

09.02.2022
Hayati İnanç söyleşisine yoğun ilgi

Hayati İnanç söyleşisine ağır ilgi Edremit Belediyesi Eğitimci-Yazar Hayati İnanç’ı Vanlılarla buluşturdu Edremit Belediyesi organizesiyle Eğitimci-Yazar Hayati İnanç, “Can Veren Pervaneler” söyleşisiyle Vanlılarla buluştu.

Hayati İnanç söyleşisine ağır ilgi

Edremit Belediyesi Eğitimci-Yazar Hayati İnanç‘ı Vanlılarla buluşturdu

VAN – Edremit Belediyesi organizesiyle Eğitimci-Yazar Hayati İnanç, “Can Veren Pervaneler” söyleşisiyle Vanlılarla buluştu.

Van Edremit Hizmetiçi Konferans Salonunda düzenlenen ve vatandaşın ağır ilgi gösterdiği söyleşi, Belediye Lideri İsmail Say’ın açılış konuşmasıyla başladı. Edremit’in tarihi bir gün yaşadığını tabir eden Lider Say, ” Van‘ın kıymetli ölçüde seminer salonu bize yetmedi. Hem gönül dostlarımız hem Hayati İnanç hocamızın sevenleriyle doldu, taştı. Davetimizi kırmayıp bizleri yalnız bırakmadığınız için her birinize başka ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bir taraftan rutin belediyecilik hizmetimizi yaparken, bir taraftan da insanlarımıza gönül sohbetleri yaşatma ismine bundan sonra sistemli aralıklarla konuklarımız olacaktır. Programımızın birincii ise Eğitimci-Yazar Hayati İnanç hocamızla oldu” dedi.

“Dünya ahiretin fragmanıdır”

Van‘da olmaktan keyifli olduğunu lisana getiren Araştırmacı-Yazar Hayati İnanç ise kendi hayatından kısa kesitler anlattı. Söyleşi programına katılanlara teşekkür eden Araştırmacı-Yazar İnanç, yararlı bilgi aktarılmasının kendisi için bir görev olduğunu aktardı. Dünya hayatının çeşitli uğraşlarla geçtiğini söyleyen İnanç, “Bugün burada bir ortaya gelmemiz şu manaya geliyor; gerçek alemde de buluşacağız. Dünya ahiretin fragmanıdır. Burada karşılaşanlar orada da karşılaşır” diye konuştu.

Araştırmacı-Yazar Hayati İnanç’ın konuşmalarının akabinde AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, kendisine plaket taktim etti.

Düzenlenen söyleşiye Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Tuşba Belediye Lideri Salih Akman, Edremit Belediye Lideri İsmail Say, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

aydın haberleri / Yılmaz Sönmez – Aktüel

Edremit Belediyesi, Hayati İnanç, Edremit, Van, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.