Hayata Dönüş Operasyonu davasında dönemin İçişleri Bakanı Tantan tanık olarak dinlenilecek

Bayrampaşa Cezaevi’nde 21 yıl evvel 12 tutuklu ve mahkumun vefatıyla sonuçlanan Hayata Dönüş Operasyonu davasının görülmesine devam edildi …

09.12.2021
Hayata Dönüş Operasyonu davasında dönemin İçişleri Bakanı Tantan tanık olarak dinlenilecek

Bayrampaşa Cezaevi’nde 21 yıl evvel 12 tutuklu ve mahkumun vefatıyla sonuçlanan Hayata Dönüş Operasyonu davasının görülmesine devam edildi.

BAYRAMPAŞA, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Bayrampaşa Cezaevi‘nde 21 yıl evvel 12 tutuklu ve mahkumun vefatıyla sonuçlanan Hayata Dönüş Operasyonu davasının görülmesine devam edildi. 194 sanıklı davanın bir sonraki celsesinde devrin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ile o periyotta Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü vazifesi yapan Ali Suat Ertosun’un şahit olarak dinlenilmesine karar verildi.

Bayrampaşa Cezaevi’nde 21 yıl evvel 12 tutuklu ve mahkumun vefatıyla sonuçlanan Hayata Dönüş Operasyonu davasının 45. celsesinin görülmesine devam edildi. Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada beyanda bulunan bir kısım müştekiler avukatı Güçlü Şirin “Bir evvelki duruşmada şahit olarak dinlenen ve operasyonda değerli bir vazife üstlendiği aşikâr olan emekli asker Ali Aydın birtakım beyanlarda bulunmuştu. Aydın beyanlarında ortalarında devrin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın da bulunduğu birtakım isimleri işaret etmişti. Ali Aydın operasyonda değerli bir vazife üstlenmiştir. Bu nedenle Aydın’ın şahit değil, sanık olarak yargılanmasını ve mahkemenizden bu bahis hakkında cürüm duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz. Ayrıyeten devrin İçişleri Bakanı olan Sadettin Tantan’ın ve Cezaevi Tevkif Konutları Genel Müdürü Ali Suat Ertosun’un şahit olarak dinlenmesini istiyoruz. Tantan’ın operasyonda imzası bulunuyor” dedi.

Müşteki avukatının beyanlarının akabinde orta kararını açıklayan mahkeme, devrin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ile o devirde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü vazifesi yapan Ali Suat Ertosun’un İstanbul’da iseler duruşma salonuna gelerek, değillerse SEGBİS teması yapılarak duruşmada şahit olarak dinlenilmesine karar verdi. Mahkeme Ali Aydın’ın sanık olarak yargılanması için cürüm duyurusunda bulunma talebinin ise reddine hükmetti. – İSTANBUL

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.