Hakaret davasını kaybeden Amber Heard, Johnny Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödeyecek

Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasındaki hakaret davasında kazanan Depp oldu. Heyet, Heard’ün Depp’e 15 milyon dolar tazminat …

02.06.2022
Hakaret davasını kaybeden Amber Heard, Johnny Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödeyecek

Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasındaki hakaret davasında kazanan Depp oldu. Heyet, Heard’ün Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard ortasındaki hakaret davasında heyet kararını verdi. Depp, eski eşi Amber Heard’ın kendisine yönelik iftirada bulunduğunu öne sürerek açtığı hakaret davasını kazandı. 6 hafta süren dava sonunda 7 kişilik heyet Heard tarafından Deep’e yönelik sözlerin hakikat olmadığına karar verdi.

HEARD 15 MİLYON DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Heyet birebir vakitte Heard’in hareketlerinin “kötü niyet” taşıdığını belirterek, Heard’ün Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Ayrıyeten, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ait suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

ÜNLÜ İSİMLER ŞAHİT OLARAK DİNLENMİŞTİ

Virginia’daki bölge mahkemesinde verilen kararın akabinde Depp’in hayranları adliye önünde tezahüratta bulundu. 11 Nisan’da başlayan 6 haftalık duruşmada hem Depp hem de Heard, birbirlerini tacizle ve ilgileri sırasında şiddet uygulamakla suçladı. Davaya şahit olarak gelenler ortasında muhteşem model Kate Moss ve aktör Ellen Barkin üzere ünlü isimler yer almıştı.

KARŞILIKLI SUÇLAMALAR İLE DAVA AÇILMIŞTI

Deep, Heard’ın 2018 yılında bağları boyunca şiddet gördüğünü sav etmesinin akabinde eski eşine dava açmıştı. Depp eski eşi Heard’ın kendisini aile içi taciz kurbanı olarak tanımladığı Washington Post’taki bir köşe yazısında kendisine iftirada bulunduğunu sav ederek tarafına 50 milyon dolar ödenmesini istemişti. Heard ise, eski eşi Deep’in kendisine karşı bir “karalama kampanyası” başlattığını tez ederek 100 milyon dolarlık bir dava açmıştı.

Depp’in avukatı Camille Vasquez mahkemede yaptığı açıklamada, “Bu mahkeme salonunda bir aile içi taciz kurbanı var lakin o Heard değil” sözlerini kullanmış, Depp’in Heard tarafından “sürekli kelamlı, fizikî ve duygusal tacize” maruz kaldığını söylemişti. Vasquez ayrıyeten, Heard’ın dava boyunca çok fazla şahsa “yalan söylediğini” söz etmişti.

İlgili Haberler
aydın haberleri / Magazin

Depp,Dava,Karar,Milyon Dolar,Eski Eşi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.