Gürpınar’da gençlik buluşmaları devam ediyor

Van’ın Gürpınar Belediye Lideri Hayrullah Tanış, gençlik meclisi üyeleriyle bir ortaya geldi. VAN (kent aydın haberleri) – Van’ın Gürpınar …

11.12.2021
Gürpınar’da gençlik buluşmaları devam ediyor

Van’ın Gürpınar Belediye Lideri Hayrullah Tanış, gençlik meclisi üyeleriyle bir ortaya geldi.

VAN (kent aydın haberleri) – Van‘ın Gürpınar Belediye Lideri Hayrullah Tanış, gençlik meclisi üyeleriyle bir ortaya geldi.

Her hafta farklı mahallelerin gençleriyle bir ortaya gelen Lider Tanış, bu hafta Yedisalkım, Hamurkesen, Işıkpınar ve Bağrıyanık mahalleleri gençleriyle buluştu.

Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğünce çalışmalarına iki yıl evvel başlanan mecliste, gençler talep, teklif ve projelerini bildirerek karar alma sürecine faal iştirak sağlıyor.

İlçe merkezindeki kıl çadırında düzenlenen toplantıda, dijital dönüşümden sanata, yeni siyasetten bilime birçok alanda geniş kapsamlı keyifli sohbet gerçekleştirildi.

Gençlere hitap eden Tanış, misyona geldiği birinci andan itibaren ilçede bir gençlik meclisi kurulması için talimat verdiğini kaydetti.

Gençlerin fikirlerine ve projelerine ehemmiyet veren bir belediye olduklarını kaydeden Tanış, şunları kaydetti:

“Gençlerimizin hayata dair gayeleri, projeleri ve heyecanları var. Bu manada gençlerin lokal idarelerde kelam sahibi olabilmesi ve fikirlerini bu mecliste lisana getirebilmesi için meclisimizi kurduk. Çok şükür ki çok hoş dönüşler alıyoruz. Her hafta farklı mahallelerimizde bulunan gençlerimizle bir ortaya geliyoruz. Her istikametiyle gelişen ve değişen Gürpınar’ı 7’den, 77’ye tüm vatandaşlarımızın fikirleriyle inşa ve ihya ediyoruz. Bilmenizi isteriz ki Gürpınar Belediyesi olarak her vakit sizlerin yanınızdayız ve sizleri spor, sanat ve kültürel etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte gençlerimiz için inşa ettiğimiz Gençlik Merkezi, 250 kişilik kapalı spor salonu ve 5 semt alanını da kısa mühlet içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz.”

Toplantıya Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Karabulut, Aydın Koyuncu ve Zabıt Kahraman da katıldı.

kent aydın haberleri / Ali Çelik – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.