Güneş tutulması gerçekleşti

– Güneş tutulması gerçekleşti Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş ortasına girmesi ve Güneş’i kısmen ya da büsbütün kapatması sonucu …

13.12.2021
Güneş tutulması gerçekleşti

– Güneş tutulması gerçekleşti Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş ortasına girmesi ve Güneş’i kısmen ya da büsbütün kapatması sonucu meydana gelen güneş tutulması, Türkiye skent aydın haberleriti ile 10.00’da başlayarak 1 buçuk skent aydın haberlerit sürdü.

– Güneş tutulması gerçekleşti

ANTARKTİKA – Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş ortasına girmesi ve Güneş’i kısmen ya da büsbütün kapatması sonucu meydana gelen güneş tutulması, Türkiye skent aydın haberleriti ile 10.00’da başlayarak 1 buçuk skent aydın haberlerit sürdü. Tam güneş tutulması en net halde Güney Yarım Küre’den izlendi.

Ay’ın Dünya ve Güneş ortasına girerek güneş ışınlarını kısmen ya da büsbütün kapatmasıyla meydana gelen güneş tutulması, Türkiye skent aydın haberleriti ile 10.00’da başladı.

Bir buçuk skent aydın haberlerit süren tutulma, 11.30 civarında sona erdi. Tam güneş tutulması, Antarktika ile etrafındaki bölgelerden, kısmi olarak ise Yeni Zelanda, Avustralya, Arjantin’in ve Güney Afrika’nın birtakım bölgelerinde izlenebildi. Böylelikle 2021’nin son Güneş tutulması gerçekleşti.

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.