Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir özlediği eski günlere dönecek

Kuşadası Belediyesi, Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir olarak bilenen bölgeyi yenilemek için düğmeye bastı. KUŞADASI, AYDIN (rehberaydin …

05.01.2022
Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir özlediği eski günlere dönecek

Kuşadası Belediyesi, Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir olarak bilenen bölgeyi yenilemek için düğmeye bastı.

KUŞADASI, AYDIN (rehberaydin.com) – Kuşadası Belediyesi, Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir olarak bilenen bölgeyi yenilemek için düğmeye bastı. Kuşadası‘nı çağdaş ve estetik bir turizm kenti haline getirmek hedefiyle yaşama geçirilecek projede birinci etapta yaklaşık 2 bin 500 metre kadarkarelik bir alanın alt ve üst yapısı yenilenecek. Çalışmalar tamamlandığında Kuşadası, kente kruvaziyer gemileriyle gelen yabancı turistleri mükemmel bir görüntü ile karşılayacak.

Belediye Lideri Ömer Günel‘in başlattığı hizmet seferberliği sürat kesmeden devam ediyor. Kuşadası‘nı çağdaş ve estetik bir turizm kenti haline getirmek için çalışan Lider Ömer Günel, ‘Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir Sokak Sağlıklaştırma’ projesinin startını verdi. Tarihi Kervansaray’da bir toplantı düzenleyerek alt ve üst yapısı yenilenecek olan bölgenin esnafı ile bir ortaya gelen Lider Ömer Günel, gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. çalışmalar ile ilgili olarak esnafı bilgilendirerek fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıya Lider Ömer Günel ile birlikte Belediye Lider Yardımcıları Oğuzhan Turan, Seyfi Seyhan Suvari, Remzi Çengel, Kuşadası Belediye Lider Vekili Tibet Özer, Kuşadası Belediye Meclis Üyesi ve Kent Estetik Konseyi Lideri Yüksek Mimar Cumhur Ulusoy, Kent Estetik Şurası Üyesi Ali Genç, ünite müdürleri, Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Lideri Serdar Akdoğan, Kuşadası Sürücüler Odası Lideri Hüsnü Öten,  Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperati Lideri Halit Şakar ve çok sayıda esnaf katıldı.

Proje kapsamında birinci olarak bölgede yer sökümü, tesviye ve hafriyat çalışma yapılacak. Akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (ASKİ) takımları, içme suyu çizgisi döşeme çalışmalarına, Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları ise yağmur suyu çizgisi çalışmalarına başlayacak. İlgili kurumlar tarafından elektrik, telefon ve internet sınırlarının yenilenerek yer altına alınacağı çalışmalarda sokaklara doğal taş döşenip peyzaj çalışması gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.. Aydınlatma sistemleri de yenilenecek olan Orient ve Grand Bazkent aydın haberlerir’da, işletmelerin cephe düzenlemeleri de yapılarak birbiriyle uyumlu hale getirilecek. Son olarak ise çarşının üzeri ahşap fener çatı sistemiyle örtülerek yazın serin kalması sağlanacak. Yenileme çalışmaları daha sonra Hacıfeyzullah, Dağ, Camiatik ve Alacamescit mahallelerinde devam edecek.

Toplantıda konuşan Lider Ömer Günel, çalışmaların başlatılacağı bölgeye 53 yıldır yatırım yapılmadığını belirterek, “Geçtiğimiz yıl Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliğinde kentimizdeki turistik çarşıların büyük kısmını yenilemiştik. Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir’ın bulunduğu alanı da yenileyeceğimize dair esnafımıza kelam vermiştik. Artık bu kelamı tutacak olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Proje kapsamında birinci kazma perşembe günü vurulacak. Türkiye’nin içinden geçtiği tüm ekonomik aksiliklere karşın Kuşadası Belediyesi olarak her vakit esnafımızın yanında olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çalışmalar bittiğinde Grand ve Orient Bazkent aydın haberlerir bilhassa kruvaziyer gemilerinden inen turistler için bir cazibe merkezi olacak” dedi.

Grand ve Orient Bazar’daki yenileme çalışmaları sırasında esnafın da vitrin ve cephe düzenlemelerini tamamlaması gerektiğini söz eden Başkan Ömer Günel, “Daha önce de sıklıkla tabir ettiğim üzere sıfır işgaliyeden asla taviz vermeyeceğiz. Bu mevzuda kimseye ayrıcalık ya da iltimas yapmamız mümkün değil. Cephe düzenlemeleri konusunda da esnafımızın taşın altına elini koyacağını ve bizimle iş birliği yapacağından eminim.

Sunumun akabinde Başkan Ömer Günel ile Fen İşleri Müdürü Fatma Çanakçı esnafın proje ile ilgili sorularını yanıtladı. Dükkanlarının bulunduğu alanın yenilenecek olmasından ötürü büyük bir memnuniyet duyduklarını söz eden bölge esnafı, yürütülecek çalışmalar ile ilgili olarak kendilerine ayrıntılı bilgilendirme yapan Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti. – AYDIN

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.