Girişimci ve girişimci adayları Gaziantep’te buluşuyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat ve GEN Türkiye uyumunda Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Borsası …

14.12.2021
Girişimci ve girişimci adayları Gaziantep’te buluşuyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat ve GEN Türkiye uyumunda Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Borsası mesken sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleşecek “Geleceğin Gücü Teşebbüsçüler G3 Forum” için geri sayım başladı.

GAZİANTEP (rehberaydin.com) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat ve GEN Türkiye uyumunda Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Borsası mesken sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleşecek “Geleceğin Gücü Teşebbüsçüler G3 Forum” için geri sayım başladı.

Türkiye’nin girişimcilik alanındaki değerli ölçüde aktifliği olan “Geleceğin Gücü Teşebbüsçüler G3 Forum” bu yıl 23 Aralık‘ta “Girişimciliğin Tam Zamanı” teması ile Gaziantep’te gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.. Forum kapsamında klasik olarak düzenlenen interaktif yuvarlak masa toplantıları ile teşebbüsçü ve teşebbüsçü adayları iş dünyasının önde gelen isimleri ile buluşacak.

“Şehrimiz ve girişimcilerimiz için çok değerli bir fırsat”

Gaziantep’in teşebbüsçü ruhu, ticari zekası ve ekonomik başarılarıyla ön plana çıktığını ve dönüşen ticari hayata kent olarak ayak uydurmaları gerektiğini belirten Gaziantep Ticaret Odası İdare Şurası Lideri Tuncay Yıldırım, “G3 Forum kentimiz ve girişimcilerimiz için çok kıymetli bir fırsat. İş dünyasına getirdikleri yeniliklerle kendilerini ispatlayan çok bedelli isimler, kentimizde teşebbüsçü ve teşebbüsçü adaylarıyla bir ortaya gelecek. Yıllar uzunluğu edindikleri çok değerli iş deneyimlerini, muvaffakiyet dolu kıssalarını gençlerle paylaşarak girişimcilik yol haritası çıkartılmasına da yardımcı olacaklar. Ben inanıyorum ki bu Forum pek çok gencimizin, girişimcimizin yoluna ışık tutacak, tahminen de dünya markası olacak yeni teşebbüslere vesile olacak. İstisnasız her bir girişimcimizi, teşebbüsçü adaylarımızı 23 Aralık‘ta düzenleyeceğimiz tertipte görmek istiyorum” dedi.

“Ülkemizi yarınlara taşıyacak girişimcilerimiz buradan çıkacak”

Gaziantep Sanayi Odası İdare Heyeti Lideri Adnan Ünverdi de girişimcilik denilince birinci akla gelen vilayetlerden olan Gaziantep’te böylesi bir tertibin gerçekleşmesindönemli ölçüde memnunluk duyduklarını vurgulayarak, “Girişimciliği ile örnek olmuş çok pahalı isimleri, teşebbüsçü ve teşebbüsçü adaylarımızı, bu manada Türkiye’nin kıymetli ölçüde aktifliği olan G3 Forum’da buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Edi̇len Talepları başlayan ve fırsatlarla dolu bu kıymetli buluşmaya tüm teşebbüsçü adaylarımızın ve gençlerimizin katılmalarını bekliyoruz. Gayret etmek aslında bu coğrafyanın hem bahtında hem de genetiğinde vardır. Geçmişte cetlerimiz nasıl ki cephede gayret vermişse bugün de onların izinde gelişen dünya şartlarında yenilikleri yakalamak üzere büyük bir gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda aydınlık yarınlarımızı inşa edecek gençlerimizi, kendilerini söz etmelerine imkan sağlayacak, kesiminde başkan olmuş mentorlerle bir ortaya gelerek yol haritalarını belirlemelerine katkıda bulunacak ve cesaretlendirecek olan bu özel buluşmada bir ortada olmaya davet ediyorum. 81 vilayetten iştirakçilerle geleceğin kaşifleri, yetenek ve hünerleriyle ülkemizi yarınlara taşıyacak gençlerimiz buradan çıkacak” tabirlerini kullandı.

“Güçlü bir ekosistemin oyun kurucusu olmak istiyoruz”

Teşebbüsçü adayları için yeni muvaffakiyet öykülerinin oluşması için fırsat olacağını söyleyen Gaziantep Ticaret Borsası İdare Şurası Lideri Mehmet Akıncı, “Biz global ölçekteki girişimcilik gelişmelerini takip eden yahut onların tüketicisi olan değil, dünyaya vizyoner bir kimlikle bakan ve büyük teşebbüslere konut sahipliği yapan güçlü bir ekosistemin oyun kurucusu olmak istiyoruz. Çünkü teknolojinin her gün geliştiği ve kademe atladığı global arenada var olmanın en aktif yolu girişimcilikten geçmekte. Bu bağlamda kentimizde ‘Girişimciliğin Tam Zamanı’ mottosuyla düzenlenecek olan G3 Forum’un, teşebbüsçü ve teşebbüsçü adayları için yeni muvaffakiyet kıssaları yazmak ismine kıymetli bir fırsat oluşturacağına inanıyorum. 23 Aralık Perşembe günü tüm teşebbüsçü ve teşebbüsçü adaylarımızı Türkiye’nin değerli ölçüde girişimcilik etkinliğinde buluşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Genç Teşebbüsçüler Şurası Lideri ve GEN Türkiye İdare Şurası Üyesi Ali Sabancı, GEN Türkiye İdare Heyeti Lideri Nevzat Aydın ile G3 Platform Lideri ve GEN Türkiye Y.K Lider Yardımcısı Gülden Yılmaz’ın açılış konuşmalarını gerçekleştireceği Forum, 23 Aralık Perşembe günü Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenecek.

Geleceğin Gücü Teşebbüsçüler G3 Forum programı, tüm ayrıntılar ve edilen talep için: www.g3forumturkiye.com isimli web sitesi ziyaret edilebilir. – GAZİANTEP

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri