Gençlerbirliği’nden “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen turnuvaya ilişkin açıklama

Gençlerbirliği Kulübü, MKE Ankaragücü tarafından “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen altyapı futbol turnuvasına iştirak sağlamadığına yönelik çıkan …

25.01.2022
Gençlerbirliği’nden “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen turnuvaya ilişkin açıklama

Gençlerbirliği Kulübü, MKE Ankaragücü tarafından “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen altyapı futbol turnuvasına iştirak sağlamadığına yönelik çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.Kulüpten verilen bilgilendirme argümanında, MKE Ankaragücü tarafından düzenlenecek tek maçl…

Gençlerbirliği Kulübü, MKE Ankaragücü tarafından “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen altyapı futbol turnuvasına iştirak sağlamadığına yönelik çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

Kulüpten verilen bilgilendirme argümanında, MKE Ankaragücü tarafından düzenlenecek tek maçlık turnuvanın haftalar öncesinden okullara verilecek sömestr tatilinde Anıtkabir ziyaretinde bulunacakları öğrenilen Altınordu ve Sivasspor kulüplerinin altyapı hocaları ile istişare edilerek, 24 Ocak’ta Ankaragücü Tandoğan Tesisleri’nde oynanmak üzere organize edildiği tabir edildi.

Turnuvanın düzenlenmesi kararını takip eden günlerde Gençlerbirliği altyapısında yetişen ulusal futbolcu Ahmet Çalık’ın trafik kazasında hayatını kaybettiği belirtilerek, şöyle devam edildi:

“Gençlerbirliği olarak ‘evladımız’ Ahmet Çalık’ın acı kaybını yaşadığımız ve bu acının samimi hassaslığını yakinen takip eden Ankaragücü Kulübü tarafından bu tertibin ‘Ahmet Çalık’ın anısına’ halinde dönüştürülmesine en çok biz sevindik. Kaptanımız Ahmet Çalık’ın anısına dünyanın her köşesine gitmeye hazırız; ancak Ankaragücü tarafından bize turnuvadan bir gün evvel (23 Ocak akşamı) hava şartları sebebiyle Tandoğan Tesisleri’nde turnuvanın oynanamama ihtimali olduğu belirtildi. Biz ise Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde saha paklığına derhal başlayabileceğimizi ve maçların evladımızın yetiştiği alanlarda oynanabileceğinin mümkün olduğunu belirttik. Mkent aydın haberlerilesef, Ankaragücü Kulübü bu teklifimize sıcak bakmadı ve programın büyük ihtimalle iptal olacağını tarafımıza iletti. Bu konuşmaların yapıldığı 23 Ocak akşamının sonraki günü, sabah 10.30’da Ankaragücü tarafından bize turnuvanın başlayabileceği ve otuz dakika sonra, skent aydın haberlerit 11.00’de birinci maçımızın Yenimahalle Hasan Doğan Alanı’nda olduğu bildirildi.”

Bu gelişme üzerine çocuklar ve velileriyle irtibata geçildiği aktarılarak, “Velilerimiz ve çocuklarımızla irtibata geçtikten sonra bize söylenen skent aydın haberleritte hazır olamayacağımız için turnuvanın daha geç bir skent aydın haberleritte başlamasını ve Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde yer alan alanımızın temizletilerek futbol oynamaya uygun bir hale getirtildiğini belirttik. Yaşanan aksaklığı çözme ve hiçbir grubun mağdur olmaması istikametindeki bu ricamız da ne yazık ki kabul görmedi ve Ankaragücü Kulübü tarafından turnuva başlatıldı.” tabirlerine yer verildi.

“Cemal Aydın anısına turnuva düzenleyeceğiz”

“Gençlerbirliği ve Ankaragücü başkentimizin iki güzide topluluğudur.” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu iki güzide topluluk ortasında vakit zaman tertip aksaklıkları ve uyum eksikliği olabilir. Yaşanan bu aksaklıkların telafi edilebilmesi için Gençlerbirliği olarak, daha uygun hava şartlarına sahip bir ortamda, eski yöneticimiz ve Ankaragücü eski lideri merhum Cemal Aydın anısına, tesislerimizin mesken sahipliği yapacağı bir turnuva düzenleyeceğiz. Ankaragücü’nün baş davetli olacağı bu turnuvaya yönelik detayları de ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.”

kent aydın haberleri / Halil İbrahim Avşar – Spor Haberleri

Gençlerbirliği, MKE Ankaragücü, Ankaragücü, Futbol, Spor, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.